Meghan e pabindur: Nuk ka ligj që e ndalon atë dhe Princin Harry, të përdorin titujt e tyre mbretëror

Meghan e pabindur: Nuk ka ligj që e ndalon atë dhe Princin Harry, të përdorin titujt e tyre mbretëror

19:19, 21/02/2020

Meghan Markle u ka thënë miqve se nuk ka asgjë që 'ndalon ligjërisht' atë dhe Princi Harry që të përdorin emrin e tyre Royal Sussex, pavarësisht se Mbretëresha i ndalon ata ta përdorin atë në aktivitetet e tyre private.

38-vjeçarja u ankua në rrethin e saj të brendshëm se përdorimi i emrit 'nuk duhet as të jetë çështje në radhë të parë dhe nuk është se ata duan të jenë në biznesin e shitjes së bluzave dhe lapsave', tha një burim i brendshëm.

Ata shtuan: 'Meghan tha që ajo është bërë me drama nga kjo pjesë dhe nuk ka nevojë në jetën e saj për diskutime të tilla dhe e njëjta gjë vlen edhe për Harryn.'

Të martën, DailyMail zbuloi Mbretëreshën dhe zyrtarët e vjetër të cilët ranë dakord që të dy nuk mund të mbanin më titujt "mbretërore" në "markën" e tyre, megjithë mijëra dollarë që Meghan dhe Harry tashmë janë zhytur në faqen e tyre të internetit dhe aplikacionet e markës tregtare.

Shoqja e saj shpjegoi: 'Meghan tha se projektet globale për të cilat po punojnë flasin vetë dhe ata zgjodhën atë emër për të mbrojtur emrin mbretëror, e jo përfitimin e tij.'

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco