Horoskopi ynë këtë fundjavë, 15 - 16 shkurt, nga Meri Shehu

Horoskopi ynë këtë fundjavë, 15 - 16 shkurt, nga Meri Shehu

13:03, 15/02/2020

Nga Meri Shehu.

Me fuqi shpirtërore në mes të shkurtit dhe Merkuri kthehet këtë fundjavë në pozicion të stacionuar, të palëvizshëm fenomenikisht, deri të hënën kur kthehet i kundërt në shenjën e Peshkut. Merkuri në Peshk të tregon fantazinë, frymëzimin, ëndrrën. Fantazia e kapërcen disa herë në shenjën e Peshkut, realitetin. Momenti i pozicionimit të Merkurit në Peshk në pozicion statik do të na bëjë mirë për t'u shplodhur nga përpjekjet e vazhdueshme të përditshmërisë dhe do të merremi me nevojat tona me imediate. Ngjan sikur tre dimensionet, shpirtërore, fizike dhe spirituale, të jenë bërë një.

Dashi
Do kerkoni pak qetesi dhe te qendroni vetem per te rimarr energjite e humbura Mund te meditoni apo te shetisni ne natyre parne bregut te detit.

Demi
Kjo fundjave do ju beje me te perqendruar dhe me te qete ne bisedat dhe qellimet tuaja Nuk do merrni insiativa te reja por do studioni rrethanat me kujdes

Binjaket
Nje ceshtje e rendesishme pune dhe karriere do mbetet pak pezull ose do kerkoj kohe qe te ambjentoheni e te merrni vendime Disa takime nuk do sqarojne asgje por do kemi satbilitet.

Gaforrja
Do mbeteni ne nje plan per udhetime disi pezull ose nuk do merrni vendime per te bere ndryshime apo levizje Po keshtu edhe ne kontaktet me jashte apo ceshje ligjore duhet te mos nxitoheni

Luani
Çeshtjet ekonomike do ngadalesohen si ne marrje ashtu edhe ne dhenie Eshte moment reflektimi si ne ceshtjet ekonomike edhe ne ato personalet

Virgjeresha
Partneret apo partneritet do behen me te sofistikuar dhe nuk do perparojne disa biseda marrevshjesh Kjo ju jep kohe te qetesoheni dhe te analizoni me mire situatat

Peshorja
Nje ceshje perditshmerie pune dhe udhetimi do ju jap mundesi edhe te shplodheni edhe te udhetoni per te marre me shume energji dhe pervoj Mos filloni nje pune te re keto dite

Akrepi
Ne planin sentimental do gjendeni pak ne situate pezull dhe te qete duke kerkuar pak me shume momente relaksi dhe te gatshme pa provokuar ndjenja te forta

Shigjetari
Shtepia apo biznesi juaj familjar do behet ambjenti me i kerkuar ne keto dite ku ju do donit te meditonit apo te rinit te qete dhe duke planifikuar me qetesi hapat e metejshem

Bricjapi
Do kerkoni me shume komunikim shpirteror dhe fantazi dhe endrra por ne disa caste do kerkonit edhe persona qe ju sjellin mendime pozitive dhe energji te mire

Ujori
Çeshtjet ekonomike do stacionohen diku dhe nuk do keni ulje e ngritje te papritura apo situata te paqarta e veprime te nxituara

Peshqit
Merkuri ne Shenjen tuaj i stacionuar ne menyre te palevizshme deri te henen ju jep mundesi te mendoni mire per veprimet dhe hapat qe do nderrmerni Kryesisht ne fakt duhet te shplodheni

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco