HOROSKOPI JAVOR 27 janar-2 shkurt/ Bëhuni gati për një javë plot emocione, ja ç'ka parashikuar Paolo Fox

HOROSKOPI JAVOR 27 janar-2 shkurt/ Bëhuni gati për një javë plot emocione, ja ç'ka parashikuar Paolo Fox

20:12, 27/01/2020

Dashi: HĂ«na e kthyer nga shenja juaj do t’ju favorizojĂ«, sidomos ditĂ«n e mĂ«rkurĂ«, tĂ« enjte dhe tĂ« premte. Jo vetĂ«m qĂ« do tĂ« jeni nĂ« humor tĂ« mirĂ«, por me siguri qĂ« nuk do tĂ« mungojnĂ« surprizat e bukura dhe çastet fatlume. Do tĂ« merrni lajme tĂ« mira nĂ« aspektin profesional. MĂ«rkuri gjithashtu do t’ju mbĂ«shtesĂ« nĂ« iniciativat tuaja tĂ« reja dhe nĂ« takimet me persona tĂ« rĂ«ndĂ«sishĂ«m.

Demi: Përgjatë dy ditëve të para të javës do të jeni të favorizuar nga Hëna, edhe pse jo gjithçka do të shkojë ashtu siç dëshironi. Gjithsesi, do të mbeteni të kënaqur nga rezultatet e arritura, sidomos në aspektin profesional. Me Venusin dhe Hënën në anën tuaj ditën e shtunë dhe të diel, pritet që të kaloni një fundjavë shumë romantike në shoqërinë e partnerit, gjatë së cilës do të keni sy vetëm për njëri-tjetrin.

BinjakĂ«t: Pritet qĂ« kjo tĂ« jetĂ« njĂ« javĂ« e vĂ«shtirĂ« pĂ«r tĂ« lindurit e kĂ«saj shenje. Do tĂ« viheni nĂ« provĂ«, pasi Marsi dhe Venusi nuk do tĂ« ndikojnĂ« pĂ«r mirĂ«. Do tĂ« keni zĂ«nka me partnerin, ndĂ«rsa kur bĂ«het fjalĂ« pĂ«r punĂ«n, do tĂ« keni vazhdimisht ndjesinĂ« e lodhjes dhe do t’ju mungojĂ« motivimi, sidomos tĂ« hĂ«nĂ«n dhe tĂ« martĂ«n. Zbuloni menjĂ«herĂ« cila Ă«shtĂ« ajo gjĂ« qĂ« ju bĂ«n tĂ« ndiheni mĂ« mirĂ«, nĂ« mĂ«nyrĂ« qĂ« t’i kaloni sa mĂ« lehtĂ« kĂ«to ditĂ«.

Gaforrja: NĂ« fillim tĂ« javĂ«s do tĂ« keni fat, pasi HĂ«na do ta favorizojĂ« shenjĂ«n tuaj. E mĂ«rkura, e enjtja dhe e premtja do tĂ« jenĂ« ditĂ« paksa tĂ« tensionuara, sidomos nĂ« sferĂ«n profesionale. Dikush mund t’ju bĂ«jĂ« tĂ« ndiheni nervozĂ«. PĂ«r fat, Venusin do ta keni aleat. Planeti i dashurisĂ« do ta mbĂ«shtesĂ« lidhjen tuaj dhe do t’ju dhurojĂ« emocione tĂ« bukura. NĂ« fundjavĂ« do tĂ« kaloni çaste tĂ« lumtura me partnerin.

Luani: MĂ«rkuri nĂ« pozicion tĂ« pafavorshĂ«m nuk do t’jua kursejĂ« sikletet pĂ«r kĂ«tĂ« javĂ«. Kur vjen fjala te puna, do t’ju duhet tĂ« prisni pak pĂ«r tĂ« marrĂ« rezultatet qĂ« donit. FalĂ« Marsit nĂ« shenjĂ«, do tĂ« dini t’i mbroni idetĂ« tuaja, tĂ« tregoni se jeni njerĂ«z me vlera dhe tĂ« provoni se keni tĂ« drejtĂ«. Nga ky kĂ«ndvĂ«shtrim, pjesa e dytĂ« e javĂ«s do tĂ« jetĂ« mĂ« pozitive se e para. Ruajuni zĂ«nkave me partnerin nĂ« fundjavĂ«.

Virgjëresha: Jo gjithçka do të ecë mirë në sferën e dashurisë gjatë këtyre ditëve. Venusi në pozicion të pafavorshëm do të nxitë zënkat mes jush dhe partnerit, duke e rënduar edhe problemin më të vogël. Bëni kujdes në fundjavë me mënyrën si shpreheni, pasi mund të krijoni keqkuptime. Vetëm në fundjavë do të mund të gjeni qetësi. Shfrytëzojini këto ditë për të qartësuar idetë dhe për të kuptuar nëse keni në krah njeriun e duhur për ju.

Peshorja: TĂ« mĂ«rkurĂ«n, tĂ« enjten dhe tĂ« premten do t’ju duhet tĂ« duroni ndikimin e keq tĂ« HĂ«nĂ«s nĂ« shenjĂ«n tuaj. Do tĂ« ndiheni nervozĂ« pĂ«rgjatĂ« kĂ«tyre ditĂ«ve, pasi diçka mund tĂ« mos shkojĂ« ashtu siç e kishit parashikuar. BĂ«ni kujdes sidomos nĂ« punĂ«. Mundohuni gjithashtu tĂ« mos tregoheni impulsivĂ« nĂ« marrĂ«dhĂ«nie me partnerin, sepse mund tĂ« thoni gjĂ«ra pĂ«r tĂ« cilat tĂ« pendoheni mĂ« vonĂ«. Fundjava do tĂ« jetĂ« mĂ« e qetĂ«.

Akrepi: KĂ«to ditĂ« mund tĂ« hasni vĂ«shtirĂ«si nĂ« marrĂ«dhĂ«nie me tĂ« tjerĂ«t, sidomos pĂ«r çështje tĂ« punĂ«s. MĂ«rkuri nĂ« pozicion tĂ« pafavorshĂ«m do t’ju krijojĂ« probleme nĂ« aspektin profesional. PĂ«r fat, kur vjen puna te ndjenjat, situata parashikohet tĂ« jetĂ« mĂ« e mirĂ«. Venusi do tĂ« ndikojĂ« qĂ« mes jush dhe partnerit tĂ« ketĂ« dashuri dhe mirĂ«kuptim. TĂ« shtunĂ«n dhe tĂ« dielĂ«n mund tĂ« ndiheni disi nervozĂ«.

Shigjetari: PĂ«r shkak tĂ« Venusit nĂ« pozicion tĂ« pafavorshĂ«m pĂ«r shenjĂ«n tuaj, kĂ«to ditĂ« do tĂ« pĂ«rjetoni tension nĂ« jetĂ«n sentimentale. Do ta keni tĂ« vĂ«shtirĂ« tĂ« gjeni gjuhĂ«n e pĂ«rbashkĂ«t me partnerin dhe me raste mund tĂ« tregoheni agresivĂ«. BĂ«ni durim dhe dĂ«gjoni çfarĂ« ka pĂ«r t’ju thĂ«nĂ«. PĂ«r fat, gjatĂ« ditĂ«ve nĂ« vazhdim pritet qĂ« situata tĂ« pĂ«rmirĂ«sohet.

Bricjapi: Muaji janar do tĂ« mbyllet me sukses pĂ«r tĂ« lindurit e shenjĂ«s suaj. KĂ«tĂ« javĂ« mund tĂ« merrni njĂ« lajm tĂ« mirĂ« qĂ« e prisni prej kohĂ«sh. DitĂ«t mĂ« me fat do tĂ« jenĂ« e hĂ«na dhe e marta. Dashuria do t’ju buzĂ«qeshĂ« dhe do tĂ« pĂ«rjetoni emocione tĂ« bukura. Ka ardhur koha qĂ« ju dhe partneri ta çoni njĂ« hap mĂ« tej lidhjen tuaj dhe tĂ« bĂ«ni plane pĂ«r tĂ« ardhmen. Fundjava do tĂ« jetĂ« emocionuese.

Ujori: Do të vazhdojë për ju një periudhë me të vërtetë pozitive. Mërkuri i kthyer nga shenja juaj do të bëhet shkas që të përjetoni emocione të bukura. Aty nga mesi i javës do të merrni një lajm të mirë ose mund të ndodhë një ndryshim i papritur i situatës. Në fundjavë, gjendja në familje mund të jetë disi e tensionuar. Tregohuni të vëmendshëm edhe ndaj nevojave të partnerit. Me raste, duhet të bëni kompromise.

Peshqit: Lidhja me partnerin do tĂ« shkojĂ« mĂ« sĂ« miri, pasi Venusi nĂ« shenjĂ«n tuaj do t’ju dhurojĂ« pasion dhe Ă«mbĂ«lsi. Planeti i dashurisĂ« premton se do ta bĂ«jĂ« zemrĂ«n tuaj tĂ« rrahĂ« fort. Edhe pĂ«r beqarĂ«t parashikohen takime qĂ« do t’ju lĂ«nĂ« mbresa tĂ« pashlyeshme. E hĂ«na dhe e marta do tĂ« jenĂ« ditĂ« tĂ« paharrueshme, pasi HĂ«na nĂ« shenjĂ«n tuaj do t’ju bĂ«jĂ« tĂ« jeni tĂ« parezistueshĂ«m dhe tĂ« gatshĂ«m pĂ«r arritje tĂ« reja./Living

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco