Zbulohet motivi i vërtetë i ndalimit/ Orinda Huta u mbajt 4 orë e izoluar në polici, ja çfarë ndodhi gjatë xhirimeve në Abu Dhabi

Zbulohet motivi i vërtetë i ndalimit/ Orinda Huta u mbajt 4 orë e izoluar në polici, ja çfarë ndodhi gjatë xhirimeve në Abu Dhabi

19:15, 25/01/2020

Orinda Huta ishte së fundmi në një udhëtim në Abu Dabi me programin “Check in”, nga Albana Nanaj. Teksa filmonin në kryqytetin e Emirateve të Bashkuara Arabe, Orinda me Albanën dhe stafin kanë përfunduar në polici.

Abu Dabi është një vend me rregulla strikte, ku një ndër to është ndalimi i filmimit të ndërtesave të Emirit të Abu Dabit dhe presidentit të Emirateve të Bashkuara. Një makinë e familjes mbretërore i kishin parë teksa xhironin rrugën përbri rezidencës mbretërore dhe dërguan lajm që stafi i emisionit të paraqitej në polici për të verifikuar çfarë kishin xhiruar.

Nga rajoni i policisë, Orinda kishte bërë një video ku shprehej e dëshpëruar për këtë që kishte ndodhur. Dy moderatoret dhe stafi kishin qëndruar 4 orë në rajon dhe më pas ishin lënë të lirë./Xing.al

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco