Momente emocionale, Stresi hap zemrën

Momente emocionale, Stresi hap zemrën

08:35, 24/01/2020

Megjithëse e njohim si “Bad Boy” (Djali i Keq), siç ai e quan veten, edhe Stresi ka momentet e tij të ‘dobësisë’.

Ditën e djeshme, reperi ka vendosur të flasë me zemër në dorë për jetën e tij, e cila pavarësisht uljeve e ngritjeve, vështirësive e pengesave, vazhdon të jetë shumë e shtrenjtë për reperin

Me fjalët e tij, Stresi na rikujtoi të vlerësojmë gjithçka që kemi dhe të përpiqemi të nxjerrim versionin më të mirë të vetes, pavarësisht situatave apo njerëzve që na rrethojnë.

“Ji i mirë pa asnjë arsye”- shkruan Stresi duke na dhënë motivimin që na duhet gjithmonë në jetë!

‘Çdo dite qe kalon e dua dhe vleresoj jeten me shume! Edhe pse shpesh , na detyron të bëjmë zgjedhje, të rendisim, të marrim vendime dhe të ecim sa më mirë që të mundemi duke zgjedhur ata që na rrethojnë, duke na mbështetur, duke na pasuruar. Shokët, miqte ne i zgjedhim dhe ata na zgjedhin. Ndërsa vitet kalojne bëhem egoist! Unë nuk dua të jem më në prani të atyre që më kritikojnë, më provokojne , duan të më ndryshojnë, më bëjnë të mërzitem, kështu që distancohem, iki . Nuk dua të aranzhoj, diskutoj, negocioj, kuptoj, bëj pyetje vazhdimisht, në mënyrë që marrëdhëniet e mia miqësore te jene perfekte!

'Nuk them se jam i lehtë si mik, si partner , por kam meritën të them atë që mendoj dhe të përgjigjem prezent, nuk përpiqem të ndryshoj të tjerët, i dua ashtu siç janë,i pranoj dhe i mbeshtes . Kam Ende shoke te femijerise, te shkolles, ata qe takova ne dite te veshtira, ne vende te mbyllura, ne rruge, ne lagje , ne skene etj ! Ikin , vijne une jam po aty i njejte perhere!

'Të gjitha këto takime janë një rrëmujë e madhe. Jeta është shumë e shpejtë, e stuhishme, e shkurtër për të mos shijuar çdo moment Rrëmuja ime është e pasur, e tërë, e vërtetë, e sinqertë … ajo evoluon , cdo dite fitoj dhe humbas .Dhe ndoshta javën tjeter te tjerë do ta pasurojnë atë … Për një kohë e Ndoshta edhe për jete .. E vetmja gjë që di për rremujen time të miqve e shokeve është , baza, e fortë dhe e fuqishme është atje dhe nëse duhet të jem pjesë me disa për të qenë plotësisht i lumtur, unë do ta bëja atë edhe nëse është e vështirë të kuptohet.Ka patur miq e shoke qe mendova do ti kisha perhere prane vetes, Ai qe rrezikova jeten per te, ai tjetri qe ndava kafshaten e fundit , qe u zura per te, miq pa fund qe ndihmova, u dhashe doren dhe besen time, pa kerkuar asgje ne kthim…E bera me dashurine dhe thjeshtesine Time Se keshtu jam nuk di ndryshe ! Nuk dua me sakte! Ne kete jete gjitheshka kushton , e keqja dhe e mira , kjo e fundit pak me shtrenjt por kthehet ! Ndaj bej mire, Neser mund te jete teper vone! Harrojme qe jeta varet nga nje fije peri! Be good for no reasons  ”- ka përfunduar reperi.

View this post on Instagram

Ç do dite qe kalon e dua dhe vleresoj jeten me shume! Edhe pse shpesh , na detyron të bëjmë zgjedhje, të rendisim, të marrim vendime dhe të ecim sa më mirë që të mundemi duke zgjedhur ata që na rrethojnë, duke na mbështetur, duke na pasuruar. Shokët, miqte ne i zgjedhim dhe ata na zgjedhin. Ndërsa vitet kalojne bëhem egoist! Unë nuk dua të jem më në prani të atyre që më kritikojnë, më provokojne , duan të më ndryshojnë, më bëjnë të mërzitem, kështu që distancohem, iki . Nuk dua të aranzhoj, diskutoj, negocioj, kuptoj, bëj pyetje vazhdimisht, në mënyrë që marrëdhëniet e mia miqësore te jene perfekte! Nuk them se jam i lehtë si mik, si partner , por kam meritën të them atë që mendoj dhe të përgjigjem prezent, nuk përpiqem të ndryshoj të tjerët, i dua ashtu siç janë,i pranoj dhe i mbeshtes . Kam Ende shoke te femijerise, te shkolles, ata qe takova ne dite te veshtira, ne vende te mbyllura, ne rruge, ne lagje , ne skene etj ! Ikin , vijne une jam po aty i njejte perhere! Të gjitha këto takime janë një rrëmujë e madhe. Jeta është shumë e shpejtë, e stuhishme, e shkurtër për të mos shijuar çdo moment Rrëmuja ime është e pasur, e tërë, e vërtetë, e sinqertë ... ajo evoluon , c do dite fitoj dhe humbas .Dhe ndoshta javën tjeter te tjerë do ta pasurojnë atë ... Për një kohë e Ndoshta edhe për jete .. E vetmja gjë që di për rremujen time të miqve e shokeve është , baza, e fortë dhe e fuqishme është atje dhe nëse duhet të jem pjesë me disa për të qenë plotësisht i lumtur, unë do ta bëja atë edhe nëse është e vështirë të kuptohet.Ka patur miq e shoke qe mendova do ti kisha perhere prane vetes, Ai qe rrezikova jeten per te, ai tjetri qe ndava kafshaten e fundit , qe u zura per te, miq pa fund qe ndihmova, u dhashe doren dhe besen time, pa kerkuar asgje ne kthim...E bera me dashurine dhe thjeshtesine Time Se keshtu jam nuk di ndryshe ! Nuk dua me sakte! Ne kete jete gjitheshka kushton , e keqja dhe e mira , kjo e fundit pak me shtrenjt por kthehet ! Ndaj bej mire, Neser mund te jete teper vone! Harrojme qe jeta varet nga nje fije peri! Be good for no reasons ??

A post shared by STRESI (@stresi) on

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

QYTETARI dt 24 janar 202024/01/2020 11:00

Më në fund STRESIT i paska ardhur mëndja në vënd...Urojmë që ti vazhdojë gjatë....

Shto koment

Denonco