Lule të vetmuara/ Ejlyl zhduk provën e krimit që bëri, ja ç’do ndodhë nesër

Lule të vetmuara/ Ejlyl zhduk provën e krimit që bëri, ja ç’do ndodhë nesër

23:21, 23/01/2020

Shoku i Kemalit kapet nga policia. Mesude shqetësohet pasi Kemali është zhdukur. Toprak bëhet xheloz pasi gjen në shtëpi Feriden me ish të fejuarin e saj. Feride sqaron Toprakun që ai të mos keqkuptohet.

Dikush ka gjetur thikën në makinën e Kemalit dhe ia jep Mesudes. Mesude dyshon se dikush ka plagosur Kemalin me thikë. Ejlyl fshin shenjat e gishtërinjëve nga thika përpara se t’ja dorëzojë policisë por dikush e sheh.

Meral sheh shenja gjaku në oborrin e jetimores dhe thërret vajzat e tjera. Songyl arrin ta fshehë shenjën para se të tjerët ta shohin. Mesude i kërkon Ejlylit të kthehet në shtëpi derisa Kemal të rikthehet.

Meral mashtron Ejlylin për të mësuar çfarë fsheh. Ejlyl bie në grackën e Meralit por Songyl e shpëton në kohë./revistawho

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco