Elvana Gjata do të përfaqësojë një shtet tjetër në Eurovizion?

Elvana Gjata do të përfaqësojë një shtet tjetër në Eurovizion?

10:16, 22/01/2020

U bë shumë zhurmë e madhe në rrjete sociale përsa i përket çmimit të parë në Festivalin e 58 në RTSH.

Njërëzit ishin ndarë në dy grupe ku disa prej tyre ishin të mendimit që Arilena Ara e meritonte fitoren ndërsa disa të tjerë ishin për Elvana Gjatën.

E meqënëse Elvana nuk mund ta përfaqësoj Shqipërinë në Eurovizon diçka po zien në Twitter.

Nëse provoni të kërkoni “Elvana” në kë rrjet social menjëherë pas emrit të këngëtares do t’ju dalë emri i qytet-shtetit San Marino, në Itali.

Duket se papritur, dikush nga fanatikët e Eurovizion-it, ka ngritur tezën se Elvana Gjata do të përfaqësojë San Marino-n në maj, në Rotterdam.

Duke qenë një shtet shumë i vogël San Marino shpesh merr artistë nga shtete të tjera për të përfaqësuar vendin në Eurovizion, dhe këtë vit në Twitter po lakohet shumë emri i Elvana Gjatës.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco