Shëndeti, dashuria dhe puna/ Ja parashikimi i yjeve për nesër

Shëndeti, dashuria dhe puna/ Ja parashikimi i yjeve për nesër

23:40, 17/01/2020

E shtunë, 18 janar 2020.

Dashi

Ndryshimet e mëdha vënë në pikëpyetje përparësitë tuaja sot. Me disa rregullime, qëllimet do të arrihen dhe suksesi është ajo që dëshironim. Kujdes nga bashkëpunimi mes Mërkurit dhe Uranit. Një shpenzim shtesë ose një çrregullim i juaji do të rrezikonte llogarinë tuaj. Në mbrëmje mjafton një shëtitje me një grup miqsh për të mbyllur një ditë të lodhshme dhe me mjaft impenim.

Demi

Venusi, Jupiteri dhe Saturni do të jenë në krahun tuaj sot, por Hëna në akrep jo. Një projekt mund të ngadalësohet ose do të shkojë drejt shuarjes. Ruhuni sepse do të keni keqkuptime të vogla me të dashurin tuaj. Kërkoni çdo mundësi të mundshme për relaksim dhe rikuperim të forcave, si fizike ashtu edhe mendore.

Binjakët

Sot do zhgënjeheni nga një mik dhe do ndiheni të lënduar. Por kjo nuk do ndikojë në relaksimin tuaj. Flini sa më shumë gjumë, jini të vëmendshëm dhe të suksesshëm në atë që bëni, do ju nevojitet.

Gaforrja

Për shumë prej jush është një periudhë e rritjes profesionale dhe personale me perspektivë të shkëlqyeshme për të ardhmen, mos e lini pas dore familjen për karrierë. Organizoni më mirë aspektin operacional, së shpejti do të shihni përfitimet! Shijoni shoqërinë e të dashurit tuaj pa lënë pas dore mirëqenien tuaj. Keni kujdes, mund të ketë zona ku po flakni kohë dhe përpjekje për asgjë.

Luani

Gjërat mund të jenë shumë të qeta sot dhe keni mundësinë për ta shijuar në maksimum. Shtrihuni gjerë e gjatë në krevat sot dhe pushoni për një kohë. Nuk do të jetë aq e mërzitshme sa mendoni, dhe do të mësoni se si të parandaloni më shumë stres dhe presion në jetën tuaj. Mendja juaj është akoma shumë aktive, kështu që mos u shqetësoni për humbjen e energjisë tuaj ose për të rënë nën magjinë e shtratit tuaj. Vetëm se nuk jeni duke vrapuar si një pulë me kokën e prerë nuk do të thotë që nuk po i bëni gjërat mirë.

Virgjëresha

Ushqime pikante, muzikë atonale do jenë një përvojë interesante për ju. Ajo që ju nevojitet më shumë është stimulimi! Kërkoni dhe përballuni me gjëra të gabuara dhe sfidoni tolerancën tuaj. Kjo do ju ndihmojë në përforcimin e asaj që jeni akorduar dhe të zgjeroni horizontet tuaja. Në kohën tuaj të lirë, rrini ulur dhe shikoni botën të kalojë. Personat që shihni do të sjellin argëtim, konfuzion dhe stimulimin që ju nevojitet.

Peshorja

Sigurisht, paratë mund ta bëjnë botën të rrotullojë, por duhet të përpiqeni që të mos fiksoheni shumë me to. Duke pasur shumë ose pak prej tyre mund të ndikojë në nivelin tuaj të rehatisë, por nuk duhet të ndikojë në zgjedhjen tuaj për njerëzit me të cilët dëshironi të kaloni kohën tuaj! Kalimi i kohës së bashku është gjithçka që ka rëndësi, prandaj bëjeni përmes një bisede. Zbuloni se çfarë duan të bëjnë të gjithë dhe çfarë mund të përballojnë ata.

Akrepi

Për të krijuar një harmoni më të madhe në shtëpi, duhet të përqendroheni më shumë në bërjen e një kompromisi sesa të fitoni me ndonjë argument. Tani për tani, mënyra se si janë bërë gjërat, vendet ku ruhen gjërat dhe kanali në televizor janë shumë më të rëndësishëm për dikë tjetër sesa janë për ju. Lërini njerëzit të ndjekin rrugën e tyre, pasi në të ardhmen buzëqeshja do të rikthehet në fytyrën tuaj.

Shigjetari

Jini shumë fleksibël sot sepse do ju duhet. Dikush në jetën tuaj është gati t’ju ndryshojë përditshmërinë tuaj. Ata do ju bëjë një ftesë mjaft interesante. Kjo është një mundësi që premton argëtim, aventurë dhe njohje, prandaj bën mirë ta pranosh. Sigurisht ky person do ju prishë çdo plan që keni planifikuar, por nëse pranoni do kuptoni sa mirë është të ndihesh spontan.

Bricjapi

Jepini përparësi marrëdhënies në shoqëri sot. Ju duhet të gjeni paqe dhe të krijoni harmoni edhe me personalitetet më të vështira. Nëse jeni në mes të një grindjeje, lëshoni pe. Duke qenë se jeni përqendruar kaq shumë në fitimin e pushtetit mbi dikë tjetër, ju po humbni vëmendjen e asaj që ka vërtet rëndësi.

Ujori

Paralajmëroni miqtë ose bashkëpunëtorët tuaj që të mund të mërziteni dhe lodheni gjatë kësaj dite. A keni pushuar sa duhet dhe keni ngrënë mirë? Nëse jo, është koha ta vendosni shëndetin tuaj si prioritet dhe të filloni t’i thoni jo ftesave të vona të natës. Të ndiheni të fortë është përgjegjësia juaj. Në fakt njerëzit që ju rrethojnë janë zakonisht arsyeja që bëni gjëra që nuk janë të mira për shëndetin tuaj! Merrni shëndetin tuaj seriozisht dhe do të ndiheni shumë në formë.

Peshqit

Shumë ide të reja do t'ju sugjerohen sot dhe instinkti juaj i parë do i shtyjë ato drejt realizimit. Personi që do jua sugjerojë këto ide nuk është shumë i afërt me ju dhe ju nuk e njihni shumë mirë. Prandaj është e kuptueshme që të mos ndiheni shumë rehat dhe të keni frikë për atë që do merrni përsipër. Ju do mendoni se ndoshta po bëni gabim dhe do pendoheni më vonë. Dëgjojeni atë dhe idetë e tij dhe jepini një shans. Do e kuptoni se nuk ka pasur asgjë për tu patur frikë. Ai do jetë i gatshëm të punojnë me ju dhe kushtet tuaja. Çfarë mund të kërkoni më shumë?

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco