Ndahet nga jeta, aktori i njohur turk

Ndahet nga jeta, aktori i njohur turk

11:30, 14/01/2020

Ditën e sotme ka ndërruar jetë aktori i njohur turk Recep Aktug.

Aktori veteran siç e quajnë mediat turke është shuar në moshën 65 vjeçare pas një lufte me sëmundjen e rëndë.

Ai u bë i njohur dhe për publikun shqiptar me rolin e Hilmiut tek telenovela ‘Dashuri e ndaluar’.

Lajmi është bërë i ditur në Twitter nga vajza e tij e cila shkuante se ajo kishte humbur njeriun më të dashur babanë e saj.

Image

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco