HOROSKOPI/ Hidheni pas shpine entuziazmin e festave, Hëna e Plotë do t'ju ''tërheqë

HOROSKOPI/ Hidheni pas shpine entuziazmin e festave, Hëna e Plotë do t'ju ''tërheqë" veshin këtyre shenjave

22:35, 13/12/2019
Jemi në vigjilje të festave më të ëmbla të vitit, Krishtlindjes dhe Vitit të Ri, por para se të nisni përgatitjet dhe pushimet kini parasysh parashikimet e mëposhtme. Hëna e Plotë ka nga një këshillë për ju.
DASHI: U bë disa kohë që gjërat në vendin e punës nuk shkojnë mirë dhe mesa duket as atmosfera festive nuk arrin dot të fshijë tensionin, nervozizmin dhe ankthin e këtyre ditëve të fundit. Hëna e Plotë ju këshillon të ruani qetësinë, si dhe të bëni kujdes me shpenzimet.
DEMI: Përpara se të bëni bilancin e 2019-s, bëni gati një çante shpine ose valixhe dhe nisuni menjëherë me pushime. Keni nevojë të kaloni pak kohë jashtë familjes, pasi kohët e fundit keni qenë shumë e stresuar.
BINJAKËT: Ky është momenti juaj, të dashur Binjakë, kështu që gëzojeni sa më shumë. Hëna e Plotë do t’ju falë shumë ngrohtësi dhe lumturi në familje. Ju pret një fundjavë suprizuese në krahët e partnerit.
GAFORRJA: Polemika, debate dhe mosmarrëveshje me njerëzit e zemrës, kjo është ajo që e pret Gaforren deri më datë 20 dhjetor. Do ta keni  të vështirë të gjeni ekuilibrin, por ky nuk është një motiv për të hequr dorë.
LUANI: Hidheni pas krahëve të shkuarën dhe përqendrohuni tek e tashmja. Hëna e Re do t’ju fusë në një moment të artë reflektimi, i cili do t’ju ndihmojë të realizoni qëllimet tuaja.
VIRGJËRESHA: Puna shpërblehet gjithmonë dhe Virgjëresha e di këtë më mirë se kushdo tjetër. Nga fundi i muajit mund të ngriheni në detyrë, ose të ndërroni vendin e punës.
PESHORJA: Lajme të këqija për Peshoren, e cila si kurrë më parë do ta gjejë veten e rrethuar nga xhelozia, pakënaqësitë në vendin e punës dhe mosmarrëveshjet e vazhdueshme me partnerin. Kujdes, një hap i gabuar mund të shkatërrojë çdo gjë.
AKREPI: Pas Binjakëve, Akrepi është shenja e dytë që do të përfitojë nga zemërgjerësia e Hënës së Plotë. Ky fundvit do t’ju gjejë më të kujdesshëm, të dashur dhe të vëmendshëm se kurrë më parë. Lum kush ju ka afër.
SHIGJETARI: Për Shigjetarin kjo është koha e duhur për të korrur frytet e një investimin që keni bërë prej kohësh. Keni punuar për të arritur këtu ku jeni, por mos u mjaftoni me kaq. Duhet t’u tregoni të gjithëve sa ju vlen lëkura.
BRICJAPI: Dështime të mundshme, lëndime dhe aq shumë probleme në horizont,e çuditshme, por ja që edhe Bricjapit mund t'i ndodhin dhe nga këto. Ne ju rekomandojmë pushim dhe relaksim: këto ditë është e kotë të prishni gjakun.
UJORI: Për fat të keq Ujori nuk do ta mbyllë shumë mirë 2019-n. Një zhgënjim në dashuri do t'ju lëndojë dhe do t'ju bëjë t'i shihni gjërat vetëm zi, por koha shëron çdo plagë.
PESHQIT: Peshqit në përgjithësi janë ëndërrimtarë, por kur dikush i lëndon mund të kthehen në përbindësha. Hëna e Plotë do të nxjerrë në pah anën e tyre më të fshehtë, hakmarrjen.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco