Kryefamiljarit që vuan nga zemra Morena Taraku ka vendosur ti kthej buzëqëshjen

Kryefamiljarit që vuan nga zemra Morena Taraku ka vendosur ti kthej buzëqëshjen

09:25, 05/12/2019

Këngëtarja Morena Taraku siç është bërë e ditur ditë më parë ajo ka lënë Turqinë dhe është kthyer në Shqipëri për të ndihmuartë prekurit nga tërmeti i datës 26 nëntor.

Këngëtarja përveç që ka ndihmuar me mjete monetare ajo ka qënë afër banorëve duke i ndihmuar ato me ushqim dhe veshje.

Dhe së fundmi këngëtarja ka vendosur të ndërtojë shtëpinë e familjes së Elton Turjas, në Kameras, Durrës.

Morena tregon se kryefamiljari vuan nga zemra dhe ajo ka vendosur t'ja kthejë buzëqeshjen. 

"Isha tek familja Elton Turjas ne Kameras, vendosem nje tend.. ne shtepi kishin nje baba, e di se gjithe baballaret shqiptare jane te mrekullueshem, por fytyra e tij ishte aq e bute e bujare sa brenda syve tij shihja nje zemer te gryer qe i thoshte vetes perse familja ime flen jashte...e s'kam si ti ndihmoje!!! ajo ç'ka me preku me se shumti ishte se ai kishte kohe qe kishte probleme me zemren, dhe une e di se sa e e rende dhe sa e veshtire eshte te kesh dike te semure nga kjo semundje... Une mora persiper te ndertoj shtepine e tyre te re... dhe te kthej buzeqeshjen e tyre me nje shtepi, sepse shendetin s'mund t'ja garantoja atij babai te shkrete sepse ajo eshte ne doren e Zotit, po ashtu si edhe shendeti babit tim qe kalon me vite e vite operime te shumta nga kjo semundje.. kjo shtepi do te jete e ndertuar nga une, nje bije nga Kosova, me shume dashuri per nenen Shqiperi", shkruan Morena.

View this post on Instagram

ISHA TEK FAMILJA ELTON TURJA NE KAMERAS, VENDOSEM NJE TEND.. NE SHTEPI KISHIN NJE BABA, E DI SE GJITHE BABALLARET SHQIPTARE JANE TE MREKULLUESHEM, POR FYTYRA E TIJ ISHTE AQ E BUT E BUJARE SA BRENDA SYVE TIJ SHIFJA NJE ZEMER TE GRYER QE I THOSHTE VETES PERSE FAMILJA IME FLEN JASHT...E SKAM SI TI NDIHMOJE!!! AJO CKA ME PREKU ME SE SHUMTI ISHTE SE AI KISHTE KOHE QE KISHTE PROBLEME ME ZEMEREN, DHE UNE E DI SE SA E E REND DHE SA E VESHTIRE ESHTE TE KESH DIKEND TE SEMURE NGA KJO SEMUNDJE... UNE MORRA PERSIPER TE NDERTOJ SHTEPINE E TYRE TE RE... DHE TE KTHEJ BUZEQESHJEN E TYRE ME NJE SHTEPI, SEPSE SHENDETIN SMUND TJA GARANTOJA ATI BABAJE TE SHKRET SEPSE AJO ESHTE NE DOREN E ZOTIT, PO ASHTU SI EDHE SHENDETI BABIT TIM QE KALON ME VITE E VITE OPERIME TE SHUMTA NGA KJO SEMUNDJE.. KJO SHTEPI DO TE JETE E NDERTUAR NGA UNE, NJE BIJE NGA KOSOVA, ME SHUME DASHURI PER NENEN SHQIPERI.. MT ??????????

A post shared by K I N G M T ? (@morenataraku) on

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco