Këshillat e duhura për një martesë jetëgjatë në bazë të shenjës së HOROSKOPIT

Këshillat e duhura për një martesë jetëgjatë në bazë të shenjës së HOROSKOPIT

20:49, 19/11/2019

Cilat janë këshillat për të pasur një martesë të gjatë dhe të lumtur në bazë të shenjës zodiakale? Ja ç'kanë për të na thënë yjet..

Çdokush nga ne do të donte të kishte një marrëdhënie të lumtur që zgjat. Nuk është gjithmonë e thjeshtë, sidomos nëse mungon dëshira për të arritur në kompromise. Ja këshillat e yjeve për një martesë jetëgjatë dedikuar çdo shenje zodiakale.

Dashi

Nëse partneri yt është i shenjës së Dashit, duhet të dish të jesh në një hap me të. Nëse ju ndaloni dhe mërziteni, ai do të vazhdojë rrugën e tij.

De?mi

Është kokëfortë dhe i vështirë për t'u menaxhuar, sidomos nëse nuk bie dakord me të. Përpiqu ta kundërshtosh sa më rrallë.

Binjakët

Binjakët janë një hsenjë plot humor, por mërziten lehtë. Për të qenë pranë këtij personi duhet të jeni shumë të durueshëm dhe mirëkuptues.

Gaforrja

Të jesh me një person të lindur nën shenjën e Gaforres nuk është e vështirë. Kur një Gaforre është e dashuruar jep gjithçka nga vetja.

Luani

Nëse partneri juaj është Luan, keni në krah një person intensiv dhe besnik i cili do të bëjë gjithçka që marrëdhënia juaj të funksionojë. Ju nuk e dini, por keni pranë dikë vërtet të veçantë.

Virgjëresha

Perfeksioniste dhe gjithmonë në kërkim të rregullit dhe perfeksionit. E shihni si të metë? Shihni më qartë dhe mendoni: kush nuk ka nevojë për pak qartësi në jetë?

Peshorja

Peshorja e adhuron romantizmin dhe kortezinë edhe kur jeni bashkë prej 20 vitesh.  Mos harroni kurrë t'i kushtoni vëmendjen e duhur.

Akrepi

Martesa e tij ideale është ajoqë mbëhstetet tek një person i fortë, i cili mund ta suportojë në të gjitha situatat ku do t'i duhet forcë dhe besim.

Shigjetari

Është një person pa sfumatura: ose i bardhë ose i zi. E vëretëa është që në momentin në të cilin të ka zgjedhur ty do të thotë që është përgjithmonë.

Bricjapi

Është ambicioz dhe shumë punëtor, saqë duket se nuk i jep rëndësi dashurisë. Në fakt në kështë kështu, edhe pse në dashuri nuk kënaqet lehtë: kërkon në krah një person vërtet special.

Ujori

Pranë tij kërkon një person që mund ta kuptojë dhe pranojë në mënyrë perfekte personalitetin e tij ekscentrik.

Peshqit

Dëshiron që një marrëdhënie me Peshqit të funksionojë? Atëherë ktheje martesën tënde në një përrallë!/Living

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco