Rrëfimi i ish-deputetit/ Ky është profesioni i parë i Nard Ndokës

Rrëfimi i ish-deputetit/ Ky është profesioni i parë i Nard Ndokës

23:33, 16/11/2019

Ish-deputeti dhe kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ka rrëfyer punën e tij të parë.

Në një intervistë për emisionin Pop Culture, Ndoka ka treguar profesionin e tij deri në moshën 24-vjeçare.

“Kam punuar elektroauto, ky është profesioni im i parë dhe është një profesion shumë i mirë. Kam punuar deri në moshën 24 vjeçare dhe isha i vetmi që punoja elektroauto në gjithë rrethin e Shkodrës. Kisha kategorinë e 5-të pra isha mjeshtër/usta, ishte rast unikal se nuk lejohej të merrje këtë kategori nëse nuk i kishe 30 vjet punë”, u shpreh Nard Ndoka. 

Përveç deputetit, Ndoka ka mbajtur edhe postin e ministrit të Shëndetësisë 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco