FOTO/ Venecia nën ‘pushtetin’ e ujit

FOTO/ Venecia nën ‘pushtetin’ e ujit

12:35, 15/11/2019

Moti i keq po vazhdon për një pjesë të mirë të Italisë.

Departamenti i Mbrotjes Civile ka dhenë alarmin e kuq për disa vende e për disa të tjerë si në provincën e Bolzanës portokalli.

Por qyteti që po vuan më shumë motin e keq është qyteti i cili vizitohet nga qindra vizitor në ditë Venecia.

70 % e qendrave historike tashmë janë mbyllur në këtë qytet gjithashtu dhe Piazza San Marco dhe Palazzo Ducale.

Uji është ngjitur në lartësinë 154 cm.

Kjo lartësi e ujit ka sjellë 'paraliz'  për shumë sektor jetik si transporti publik i cili është pezulluar gjithashtu dhe shkollat janë mbyllur.

Kryetari i Bashkisë Luigi Brugnaro ftoi të qytetarët dhe turistë të shmangin udhëtimet ai shkroi në Twitter:

'Një ditë tjetër alarmi për Venecian.Era vazhdon akoma të fryjë. Ju lutem shmngeni udhëtimet.Ne kemi nevojë për bashkëpunimin tuaj’.

Për të parë se si Venecia tashmë ndodhet nën pushtetin e ujit ju ftojmë të shihni fotot e mëposhtme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco