Blendi Fevziu si asnjëherë më parë përlotet gjatë bisedës në emision

Blendi Fevziu si asnjëherë më parë përlotet gjatë bisedës në emision

11:30, 11/11/2019

I ftuar ditën e djeshme në emisionin ‘Thumb on’ të Aulonës dhe Fatmës ishte moderatori i njohur Blendi Fevziu.

Gazetari ishte thirrur për të folur rreth librit të tij më të ri ‘Tirona e Nonës’ dhe gjatë intërvistët u përlot.

Image

  "Është një libër që e kam menduar gjithë jetën, është një libër që është ngjizur bashkë me mua kur unë nuk e dija as që do merresha me letërsi, as që do shkruaja, as që do kisha pasion për historinë dhe qytetin", u shpreh Blendi.

Kur u pyet nga Fatma se çfarë do urrente nëna nga Tirana sot, Blendi i përlotur u përgjigj:

"Nuk besoj se do urrente gjë, madje kjo ishte gjëja e parë që mendova kur lexova librin deri në fund. Ishte një keqardhje drithëruese që ato nuk do ta lexojnë dot këtë libër, është e trishtë".

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco