Çmenduri/ Ardit Gjebrea, 180 mijë euro për këngën e inagurimit të stadiumit

Çmenduri/ Ardit Gjebrea, 180 mijë euro për këngën e inagurimit të stadiumit

21:55, 10/11/2019

Sot u zhvillua ndeshja testuese dhe e para në stadiumin e ri kombëtar. Vajzat e Vllaznisë dhe Apolonisë zbritën të parat në tapetin e “Arena Kombëtare”.

Ndërsa më 17 nëntor, në vigjilje të ndeshjes eleminatore Shqipëri-Francë do të bëhet edhe inaugurimi zyrtar i impiantit më të ri në vend.

Sipas asaj që mëson Syri.net, qeveria nuk i ka kursyer paratë edhe për show-n që do shoqërojë këtë ngjarje. Por më i fituari mes të gjithëve duket se është kantautori Ardit Gjebrea.

Ky i fundit do të shtojë në llogarinë e tij plot 180 mijë euro për 3 këngë që zgjasin 8 minuta.

Me pak fjalë, reth 40 milionë në minutë do të arkëtojë këngëtari dhe show-mani.

Përveç shifrave të frikshme që janë shpenzuar për stadiumin-kullë, shqiptarët duhet të paguajnë edhe për një këngë të Arditit plot 180 mijë euro. /Syri.net

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Martin13/11/2019 15:15

Arditi ka qene I paracaktuar si te gjitha PPP-Te e tjera. Prandaj para disa kohesh shkoi ‘Te vizitonte’ stadiumin me Shakohoxhen. Fatkeqsisht, keto akte ‘Te vogla korrupsioni’ kane hyre thelle ne shoqerine shqiptare qe e veshtire Te ndalen... shoqja e tij Eni Cobani lavderonte Edi Ramen A Lleshaj per ‘shpetimin e Alvin Berishes’. Mendo nje njeri qe pretendon qe ‘ndermjeteson’ tek e djela shqiptare c’orienton shqiptaret... sepse I duhet Klanit dhe ‘shihemi ne gjyq’...

PATRIOTI DT 12 nntor 201912/11/2019 13:52

Në një sistem kapitalist çdo lloj pune paguhet. Edhe një këngë apo një pikturë apo një koncert. Nëse i madhi Ardit Gjebrea do të jetë sado pak "human" me ato lekë duhet të bëjë ndonjë "bamirësi " në Shqipërinë e varfër, që kërkon të hyjë në EUROPË me" brekë" nëpër këmbë.....

Albi11/11/2019 09:50

Nese eshte e vertete eshte nje cmenduri. Po mire more Ardit po ti dukesh dhe si burre i mire apo ste plasi fare se ky shteti jon pall ka..i le familje ne skamje ku skane per te ngrene buk dhe te mbush ty nje thes me lek.

Tani11/11/2019 08:35

Me keto leke mund te sherohen femije te semure te cilet Kane nevoje per kurime te specializuara Por familjaret e tyre skane mundesi financiare ,osé mund te ndertohen banesa per njerez ne nevoje qe sKane te ardhura te mjaftueshme, Nuk eshte Ide e mire ti shtohet ne pafundesi luksi Arditit me keto leke, kur mund te ndihmoen njerzit ne nevoje.

Askushi10/11/2019 22:54

Blerja E mediave, moderatoreve.... rtj... keto jane format... dhe bythe q’’’ met e pranojne...

Shto koment

Denonco