As mos e çoni nëpër mend, këto 6 shenja HOROSKOPI s'do i jepnin kurrë një shans të dytë ISH-it

As mos e çoni nëpër mend, këto 6 shenja HOROSKOPI s'do i jepnin kurrë një shans të dytë ISH-it

22:41, 06/11/2019

Nuk ka marrëdhënie perfekte që duket sikur kanë dalë nga ndonjë libër përrallash apo produksion i Disney-t, të gjitha historitë e dashurisë kanë ulje-ngritjet e tyre. Por sa të gatshëm jeni t'u jepni një mundësi të dytë atyre që u kanë thyer zemrën? Gjashtë shenjat e mëposhtme jo vetëm që nuk e bëjnë, por as e çojnë në mend një gjë të tillë.

Demi

Në qoftë se mendoni se një Dem është aq zemërgjerë me ish-in, siç është zakonisht me miqtë dhe familjarët, bëni mirë të ndryshoni qëndrim para se t’ju fshijë edhe juve nga lista. Të lindurit e kësaj shenje janë shumë të vendosur dhe nuk bëjnë kurrë kompromise të ulëta, me vlerat dhe parimet që i konsiderojnë të shenjta. Nëse u thyeni besimin do t’ju nxjerrin nga jeta e tyre pa u menduar dy herë.

Binjakët

Binjakët njihen si një nga shenjat më dy dyzuara të horoskopit, që ndërrojnë mendje si Haxhi Pishmani, por jo kur bëhet fjalë për ish-partnerin/ish-partneren. Janë kokëfortë të lindur që s’janë kurrë një shans të dytë dhe as ulen për të gjetur një rrugë të mesme. Kështu që bye, bye ish!

Luani

Luani nuk do të kthehej kurrë me ish-in për dy arsye shumë të thjeshta: 1.askush nuk mund t’i lëndojë krenarinë mbretit të zodiakut dhe 2.është i,e bindur që do të gjejë dikë tjetër më të mirë. Nuk do ta pranonte kurrë të ishte zgjedhja e dytë për një ish që e ka bërë të vuajë. Kështu që mos u lodhni as me të, nuk do të kthehet dhe pikë.

Virgjëresha

Si mund ta çoni në mend që shenja më perfeksioniste e zodiakut mund të japë një mundësi të dytë. Jo vetëm që kjo gjë do të binte në kundërshti me parimet e saj, por edhe nëse do të ndodhte, s’do t’ia falte kurrë vetes që i dolën gjërat nga kontrolli. Bëhuni gati të blini biletën vetëm për vajtje, pasi një Virgjëreshë as nuk do t’ju dojë më në jetën e saj.

Peshorja

Me siguri jeni të habitur që në këtë listë gjendet edhe Peshorja, shenja që lufton gjithmonë për të gjetur paqen dhe harmoninë në jetën e saj. Por ja që kur dikush tradhton besimin e saj dhe nuk vlerëson përpjekjet që bën për të mbajtur gjallë lidhjen, nuk heziton aspak t'i përplasë derën në fytyrë

Bricjapi

Bricjapi është pa diskutim shenja që s'jep kurrë shanse të dyta, jo vetëm ish-it, por as njerëzve të tjerë që e rrethojnë. Të lindurit në këtë shenjë janë shumë striktë dhe të vendosur në çdo hap që hedhin dhe në dashuri kërkojnë të marrin po të njëjtin mirëbesim, siç edhe japin. Po i humbët, harrojeni të gjeni më vend në jetën e tyre./Living

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco