FOTO/ Pas reagimit të Arbana Osmanit për Iris Luarasin vjen dhe ai i Drini Zeqos

FOTO/ Pas reagimit të Arbana Osmanit për Iris Luarasin vjen dhe ai i Drini Zeqos

15:30, 23/10/2019

Iris Luarasi e ftuar në emisionin ‘Shiko kush luan’ në rubrikën e këtij emisioni  ‘Haje ose thuaje’ përmendi 4 emra të personazheve të njohur që i ka ngelur në lëndën e saj, një ndër të cilët ishte edhe Arbana Osmani. 

Më pas moderatorja tregoi se ajo ngeli në lëndën “Gazetari Radio”, sepse i duhej të punonte gjatë kohës që studionte për shkak të vështirësive ekonomike të familjes së saj.

Image

Ndërsa ditën e sotme në lidhje me këtë temë ka folur edhe Drini Zeqo.

Gazetari i njohur ka publikuar një foto nga reagimi i Arbanës dhe bashkangjitur saj ka shkruar:

“Nuk është se ai fakultet në fakt të mësonte ndonjë gjë të madhe mbi gazetarinë e radios apo televizionit. Dhe po, ne që kemi punuar për të ndihmuar familjet apo për të mësuar ndonjë gjë më shumë kemi bërë mirë. Zysh Irisi pedagogia e gazetarisë në Shqipëri nuk është ndonjë gjë e madhe për t’u mburrur”, ka shkruar Drini.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

krist23/10/2019 16:39

Drini ka shume te drejte (duke plotesuar Arbanen ,e cila edhe ajo ka te drejte).Kjo Luarasi,eshte nje mendjemadhe,por edhe nje "fycke",qe e demonstron qarte vehten ne panelet qe ftohet neper TV te ndryshme.Jo vetem nuk jep asnje ide,per problemin e panelit,por kundershton cdo njeri qe thone nje gje te qarte.Sidomos eshte nje mbrojtese deri ne paturpesi,e rilindjes.Nuk e di si e mbajne ne ate fakultet.Ndofta ajo (Luarasi),eshte edhe nje nga aresyet ,qe kualiteti i gazetareve,diskutohet.

Shto koment

Denonco