Grupi i njohur bën sërish histori, arrin 1 miliard klikime në Youtube kënga e tyre

Grupi i njohur bën sërish histori, arrin 1 miliard klikime në Youtube kënga e tyre

13:07, 19/10/2019

Urime për Guns N 'Roses  "Sweet Child O' Mine" është video e parë muzikore e viteve '80 që arrin një bilion shikime në YouTube.

Guns N 'Roses bëri debutimin e tyre në MTV në 1987 me "Welcome to the Jungle", por ishte "Sweet Child O' Mine" që bëri që grupi të shpërthente në popullaritet.

Kjo shënon dhe momentin e dytë që grupi hyn në histori pas këngës ‘November Rain’. 

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco