Biznesmeni shqiptar tregon arsyen e fortë pse shfaqet i grimuar si vajzë

Biznesmeni shqiptar tregon arsyen e fortë pse shfaqet i grimuar si vajzë

09:03, 12/09/2019

Biznesmeni i njohur shqiptar, Elton Ilirjani u bë i njohur  për publikun shqiptar kur ai deklaroi haptas se se i pëlqenin meshkujt.

I rikthyer së fundmi në Tiranë ai ka publikuar foto në të cilët shfaqet  i lyer me makeup dhe buzëkuq të kuq.

Ai ishte i  ftuar mbrëmë në emisionin 'Rudina', dhe ishte grimuar njësoj si në fotot artistike që kishte realizuar kohë më parë.

Eltoni tregoi se nuk rri i lyer me makijazh në përditshmëri, por vendosi që të shfaqej si një vajzë në mbrojtje të të drejtave të transgjinorëve.

'Punëdhënësit nuk duhet të diskriminojnë punëmarrësit për veshjen e tyre. Në Shqipëri ka diskriminim ekstrem ndaj personave transgjinor', tha biznesmeni.

Kujtojmë edhe më herët në emisione të ndryshme, ai ka folur hapur për preferencat e tij seksuale.

ImageImage

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco