Vrasje të vogla/ Oja tradhton Serhanin për Kerimin, ja ç’do ndodhë nesër

Vrasje të vogla/ Oja tradhton Serhanin për Kerimin, ja ç’do ndodhë nesër

21:48, 11/09/2019

Pelin dhe Tajlan shqetësohen kur në shtëpi u vjen një letër për çështjen hetimore. Emre i dërgon mesazh Pelinit dhe i thotë se ka një ide si ta shpëtojë. Pelin shkon të takojë Emren dhe e gënjen Tajlanin. Emre i ofron Pelinit të arratisen së bashku me djalin e saj dhe të nisin një jetë të re.

Pelin është në dilemë pasi i duhet të lërë Tajlanin. Ajo vendos të mendohet para se t’i japë një përgjigje Emres. Burxhu shikon për ftesa dasme. Babai i Pelinit qorton të bijën dhe Tajlanin. Pelin nuk tregohet e sinqertë para avokatëve dhe thotë se tani e ka mësuar që Edipin e vrau Arzu.

Pelin dhe Tajlan tronditen kur mësojnë nga avokati se ata mund të dënohen me 5 vite burg. Oja e tradhëton Serhanin duke bërë siç i tha Keremi. Ajo fotografon kontratën fshehtas Serhanit dhe foton ja dërgon Kerimit. Kerem i kërkon Merves të divorcohet nga Serhani.

Merve mëson se Kerem komunikon me Ojan dhe bëhet xheloze. Emre i tregon komisarit për natën kur Arzu tentoi ta ‘zhdukte’. Oja kërkon ndihmë nga Pelini për të hequr qafe Keremin. Oja pendohet që e tradhëtoi Serhanin./revistawho

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco