Pas nisjes së terapisë ‘top secret’ në Paris vijnë lajme të mira nga Michael Schumacher

Pas nisjes së terapisë ‘top secret’ në Paris vijnë lajme të mira nga Michael Schumacher

13:15, 11/09/2019

Ditën e djeshme legjenda e Formula 1 i cili prej 6 vitesh ndodhet në gjendje vegjetative si pasojë e një aksidenti në alpet franceze është shtruar në siptalin Georges Pimpidou në Paris .

Sipas burime është thënë se ai i është nënshtruar një kure mjaft të veçantë , terapia në bazë të qelizave staminale.

Tani, përmes Le Parisien, mbërrijnë një lajm që hap shpresa të reja për shërimin e Schumacherit:

'Është në zonën tonë mund t’ju siguroj  që ai është i vetëdijshëm" është shprehur një anëtar i spitalit.

Terapia e qelizave staminale është përgatiur dhe po monitorohet nga kardiologu i fashmëm Philippe Menasché dhe mbaron sot më pas ish legjenda e Formula 1 do të kthehet në shtëpi. 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco