FOTO/ Si ndryshojnë kohët! Schwarzenegger përfundon i ‘pastrehë’, fle poshtë statujës së tij. Arsyeja ju lë pa fjalë

FOTO/ Si ndryshojnë kohët! Schwarzenegger përfundon i ‘pastrehë’, fle poshtë statujës së tij. Arsyeja ju lë pa fjalë

20:07, 25/08/2019

Aktori i famshëm Arnold Schwarzenegger postoi një foto të tijën duke fjetur poshtë statujës së tij të famshme prej bronzi, dhe shkruante me keqardheje : (Si ndryshojnë kohët!)

Arsyeja që e shkroi nuk ishte se ishte plakur, por sepse kur ai ishte guvernator i Kalifornisë inauguroi një hotel me statujën e tij përball hotelit, dhe drejtuesit e hotelit i thanë atij që mund të shkonte sa herë të donte të qëndronte në hotel, gjithmonë do të gjendej një dhomë boshe për të.

Kur ai nuk ishte më guvernator shkoi një ditë në hotel, por administratori nuk i dha një dhomë me argumentin se hoteli ishte i gjithi i rezervuar.

Ai mori një batanije dhe u shtri para statujës së tij dhe donte t’i jepte një mesazh njerëzve:  “Imagjinoni kur isha guvernator atë më luteshin dhe më lëpiheshin, por tani që s’jam më me post më harruan dhe harruan premtimin e dhënë. Po, kohët kanë ndryshuar. Mos i zër asnjeherë besë postit që ke se vjen dita e humb dhe të gjithë ata që të rrinin mbrapa për interes as do t’ia dinë më për ty.”

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Altjer Xhaferi25/08/2019 20:37

Ky eshte lajm I ripostuar nja dy vjet me pare

Shto koment

Denonco