FOTO/ Mbërrin në Sarandë jahti 400 milionë $, ja kujt i përket

FOTO/ Mbërrin në Sarandë jahti 400 milionë $, ja kujt i përket

16:46, 23/08/2019

Bregdeti shqiptar është mjaft tërheqës edhe për biznesmenë dhe figura të larta shtetërore në mbarë botën.

Ditën e sotme u ankorua në bregdetin e Sarandës superjahti i Emirit të Katarit, Tamim bin Hamad Al Thani.

Mendohet se jahti kushton rreth 400 milionë dollarë, një ndër më luksozët e ankoruar në bregdetin tonë.

Kjo nuk është hera e parë që miliarderë nga bota mbërrijnë në bregdetin jonian shqiptar. 

Image

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco