FOTO/ Aktorja e njohur turke viziton memorialin e ‘Adem Jasharit’ në Kosovë

FOTO/ Aktorja e njohur turke viziton memorialin e ‘Adem Jasharit’ në Kosovë

14:00, 17/08/2019

Ajo u bë e famshme në Shqipëri fillimisht përmes serialit turk “Kuzey Güney”, ku luante rolin e nënës së dy vëllezërve.

Më pas, Semra Dinçer u shfaq në serialin “Nusja nga Stambolli” duke shkëqlyer në rolin e saj si nëna e Ademit.

Image

E së fundmi aktorja e njohur turke  ndodhet në Kosovë ku siç dhe duket qëllimi i saj lidhet edhe me vizitë turistike.  

Aktorja e njohur e serialit “Nusja nga Stambolli” ka vizituar Kompleksin Memorial “Adem Jashari”.

Ajo është shoqëruar nga Arbnora Ademaj, shqiptarja e cila ka nisur karrierën si aktore në kinematografinë turke dhe aktori Vedat Bajrami.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco