Vrasje të vogla/ Oja mëson se është shtatzënë, ja ç’do ndodhë nesër

Vrasje të vogla/ Oja mëson se është shtatzënë, ja ç’do ndodhë nesër

20:22, 16/07/2019

Oja bën analizat për të mësuar me çfarë e ka helmuar Elif. Ajo gëzohet kur mëson nga analizat se ka mbetur shtatzënë. Oja është e lumtur dhe feston me Ilhanin. Ata përgatisin një plan kundër Elifit.

Ilhan shpërndan disa fletëpalosje në konferencën e Elifit dhe të ftuarit shokohen kur mësojnë krimin që ajo i ka bërë Ojas. Elif turpërohet dhe del nga konferenca me nerva. Oja e zë në befasi dhe kërcënon Elifin.

Oja i thotë Elifit të telefonojë Merven dhe t’i thotë se ajo ka vdekur. Elif detyrohet të bashkëpunojë me Ojan dhe bën siç i thotë ajo. Serhan mërzitet pas largimit të Ojas. Merve gjen rastin për tu rikthyer me Serhanin dhe i shkon në shtëpi.

Merve e gjen Serhanin të shkatërruar dhe mendon se ai ka marrë lajmin e vdekjes së Ojas. Oja takohet me mamanë e Serhanit dhe i tregon që e di lojën e saj dhe të Merves. Serhan dhe Merve kalojnë një ditë në fshat me Milën.

Merve kujton fillimet e lidhjes me Serhan dhe shtatzëninë. Ajo përpiqet t’ja kujtojë edhe Serhanit kohët që kanë kaluar bashkë. Oja është shumë e lumtur që është shtatzënë./revistawho

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco