Vdekja e papritur e aktores shqiptare, reagim pikëllues i presidentit Ilir Meta

Vdekja e papritur e aktores shqiptare, reagim pikëllues i presidentit Ilir Meta

20:07, 11/07/2019

Ndarja e papritur nga jeta e aktores së njohur shqiptare sot, duket se ka prekur opinionin e gjërë kombëtar. Por mes të parëve që kanë reaguar për këtë lajm të hidhur për botën e artit shqiptar, ka qenë presidenti Ilir Meta nëpërmjet një statusi në profilin e tij në Facebook.

Ja reagimi i plotë i Presidentit:

“Me trishtim mĂ«sova lajmin e hidhur tĂ« ndarjes nga jeta tĂ« aktores sonĂ« tĂ« mirĂ«njohur, “Artistes sĂ« Merituar” Valentina Caci.

Me rolet dhe personazhet karakteristike, të luajtura me aq talent dhe mjeshtëri të rrallë, në skenë, dhe veçanërisht në film, Valentina Caci fitoi simpatinë dhe u duartrokit me meritë nga shumë breza, duke na lënë pas një trashëgimi të vyer në teatër e kinematografi.

Duke ndarë dhimbjen e thellë për humbjen e kësaj artisteje të madhe, i përcjell ngushëllimet më të sinqerta të afërmve dhe bashkëpunëtorëve të saj, si edhe të gjithë artdashësve shqiptarë.

E paharruar do tĂ« mbetesh e madhja ValentinĂ«!”, shkruan Presidenti Ilir Meta nĂ« reagimin e tij. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco