FOTO/ Eni Çobani si kurrë më parë vesh kostumin popullor : Më vjen të ngazëllehem...

FOTO/ Eni Çobani si kurrë më parë vesh kostumin popullor : Më vjen të ngazëllehem...

14:53, 03/07/2019

Eni Çobani mbetet prej vitesh një nga juristet më të dashura për publikun e që me rubrikën ‘Shiheminë gjyq’ ka ndihmuar qindra shqiptarë.

Në ‘Instagram-in’ e saj ajo publikon herë pas here ‘feedback-un’ që merr nga puna e saj por jo vetëm.

Juristja e njohur herë pas herë publikon dhe foto nga jeta e saj private që nuk kalojnë pa marrë komente pozitive nga ndjekësit e saj.

Dhe së fundmi ajo ka vendosur të ndajë me ndjekësit e saj një foto shumë të veçantë.

Veshur me kostum tradicional, me jelek e këmishë mëndafshi, një veshje tradicionale e Libohovës e ka bërë juristen të marrë komplimente pafund nga fansat e saj.

Eni Çobani ka shkruar një mesazh të gjatë, ku shpreh dashurinë që ka të ruajtur thellë në zemër për traditën dhe kulturën e vendlindjes, Libohovës.

“Bukuria dhe trashëgimia kulturore do takohen ku më bukur se në Kalanë e Libohovës me 6 korrik 2019. Kam shumë vite që shtegtoj nga një kala në tjetrën duke shijuar bukurinë e vajzave shqiptare, por gjithmonë në persiatjen për të kuptuar pse ky binom bukuri dhe lashtësi, traditë dhe pastërti vajzërore e ngjizur kjo me emocionin që ku kjo zhvillohet dhe me sa thjeshtësi dhe bukuri vajzat shqiptare përshtatin bukurinë e tyre me këtë trashëgimi te jashtëzakonshme së kalasë së bukur të Libohovës.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bukuria dhe trashegimia kulturore do takohen ku me bukur se ne Kalane e Libohoves me 6 korrik 2019. Kam shume vite qe shtegtoj nga nje kala ne tjetren duke shijuar bukurine e vajzave shqiptare por gjithmone ne persiatjen per te kuptuar pse ky binom bukuri dhe lashtesi, tradite dhe pasterti vajzerore e ngjizur kjo me emocionin qe ku kjo zhvillohet dhe me sa thjeshtesi dhe bukuri vajzat shqiptare pershtatin bukurine e tyre me kete trashegimi te jashtezakonshme se kalase se bukur te Libohoves. Kur flas per Libohoven me vjen te ngazellehem.dhe te me qesh fytyra e tere si nje femije i vogel se ky vend nuk eshte vetem vendlindja e familjes time por eshte nje treve me tradite te madhe, kulture te gjere dhe emra te medhenj qe kane bere historine e Shqiperise. Prandaj smund te mos isha kete vit mes jush si nje nga adhurueset e bukurise jo vetem asaj fizike por mbi te gjitha asaj shpirterore.Ju presim qe sebashku te kurorezojme me te bukuren shqiptare ne kalane e Shanisase se Libohoves @missshqiperia @petribozo65 @aldabida1

A post shared by Eni Cobani (@enicobani) on

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco