Alba Hoxha dhe Albi Nako ndahen pas 2 vitesh, prindërit kundërshtojnë martesën

Alba Hoxha dhe Albi Nako ndahen pas 2 vitesh, prindërit kundërshtojnë martesën

14:09, 03/07/2019

Lidhja e koreografit Albi Nako dhe balerinës Alba Hoxha ka qenë një nga lajmet më të komentuara muajit e fundit në media.

Ndonëse ata nuk e pranuan kurrë marrëdhënien e tyre, u panë shumë herë bashkë dhe madje u përfol se do të zyrtarizonin lidhjen.

Mirëpo, vetëm një muaj më parë Albi dhe Alba e hoqën njëri-tjetrin nga Instagrami dhe prej kohësh nuk janë parë më bashkë, madje në “Alba Festival” ku Albi ishte me trupën e tij të baletit, Alba nuk u pa gjëkundi.

Kanë mjaftuar këto detaje që në media të përflitet se çifti i ka dhënë fund lidhjes 2 vjeçare.

Sipas ‘Panorama Plus’ mosmarrëveshjet në çift,  por edhe qëndrimi jo miratues i prindërve të Albit, të cilët nuk kanë dashur zyrtarizmin e tij në martesë me një vajzë në profesionin e balerinës, dhe gati dy dekada më të re,  kanë bërë që dyshja e njohur të ndahet.

Kujtojmë që i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan”, babai i Albit deklaroi me bindje se nusen e Albit nuk do e dëshironte të ishte me profesion balerinë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

krist04/07/2019 15:41

Nga ngjau ky Albi,se baben e ka zotni burre,serioz dhe shume korrekt,por edhe profesionist klasi.Ndersa i biri,nuk din te zgjedhe as njeriun e duhur te jetes.

Shto koment

Denonco