Instagrami i fshin FOTON e vajzës, Aulona Musta: Të sëmura psiqike të zhduken që këtu

Instagrami i fshin FOTON e vajzës, Aulona Musta: Të sëmura psiqike të zhduken që këtu

10:09, 02/07/2019

Moderatorja e njohur Aulona Musta është shumë e ndjekur gjithashtu dhe shumë aktive në rrrjetin social Instagram.

Ajo publikon foto nga përditshmëria e saj ku nuk mungojnë dhe foto të bashkëshortit dhe vajzës së saj 4 vjeçare.  

Dhe ditë më parë ajo ka publikaur një foto ku Amara shfaqet së bashku me babain e saj , ku ky i fundit po i tregonte një përrallë të bijës.

Por Isntagrami ja ka fshirë foto moderatores për arsye nuditeti.

Arsyeja ishte pasi vogëlushja Amara nuk mbante sytjena.

Moderatorja shpërndau mesazhin e ardhur nga Instagram- i ndër të tjera thuhet: “Dëshirojmë ta mbajmë Instagram- in një vend të sigurt për këdo" dhe shkroi:

“Tani, unë realisht nuk e di sa i sëmurë psikik duhet të jesh që t’i bësh report një fotoje të mrekullueshme ku Amara ka dalë me babain e saj, duke i treguar përralla, me arsyen që Amara, një vajzë 4 vjece s’ka veshur recipeta. Instagrami sapo e fshiu këtë foto me pretekstin se kishte nudity (nuditet) dhe pamje të pahijshme për Instagram. I mean, ËHAT THE FUCK! (Çfarë dreqin!)
Duke qenë se mua ma fshiu Instagram- i foton, nëse dikush nga gjithë ndjekëset që kanë komentuar me ato dy të sëmurat psikike që thonin se është turp të dali vajza kështu, i kanë emrat ju lutem të m’i japë që t’i bëjmë të dyja faqeve një report kolektiv. Sepse janë qenie si ato që e bëjnë të shëmtuar Instagram- in dhe duhet të zhduken që këtu!!!!”

Një pjesë e mirë e komentuesve kanë përkrahur Aulonën duke mos qenë darkod me vendosjen e reçipetave në një moshë të tillë, të tjerë kanë treguar se është vetë Instagram- i ai që nuk lejon publikimin e e fëmijëve të zhveshur, në emër të mbrotjes dhe të drejtave të njeriut.

View this post on Instagram

Tani, une realisht nuk e di sa i semure psiqik duhet te jesh qe t’i besh report nje fotoje te mrekullueshme ku Amara ka dale me babain e saj, duke i treguar perralla, me arsyen qe Amara, nje vajze 4 vjece s’ka veshur recipeta. Instagrami sapo e fshiu kete foto me pretekstin se kishte nudity dhe pamje te pahijshme per Instagram. I mean, WHAT THE FUCK! Duke qene se mua ma fshiu instagrami foton, nese dikush nga gjithe ndjekset qe kane komentuar me ato dy te semurat psiqike qe thoshin se eshte turp te dali vajza keshtu, i kane emrat ju lutem te mi japi qe ti bejme te dyja faqeve nje report kolektiv. Sepse jane qenie si ato qe e bejne te shemtuar instagramin dhe duhet te zhduken qe ketu!!!!

A post shared by Aulona Musta (@aulonamusta) on

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco