HOROSKOPI i muajit korrik, parashikimi i yjeve për të gjitha shenjat

HOROSKOPI i muajit korrik, parashikimi i yjeve për të gjitha shenjat

23:14, 01/07/2019

Zyrtarisht sot jemi futur në muajin korrik! Dhe me shumë mundësi, njësoj si edhe ne ju mezi prisni të mësoni se çfarë thonë yjet për ju për të gjitha ditët e këtij muaji? Le ta zbulojmë bashkarisht!

DASHI

Buzëqeshje në Mars, planeti me energjinë e tij të mahnitshme do të jetë miku juaj, do t'ju bëjë që të qeshni dhe të argëtoheni. Ai do t'ju ndihmojë të harroni problemet dhe angazhimet, të cilat rëndom na shqetësojnë të gjithëve në përditshmërinë tonë. Vera do të fillojë t'ju joshë me ëndrrat e saj, me atë pasion prej të cilit ti nuk mund të heqësh dorë sepse është arma jote më e fortë. Dhe që ju, këtë herë, do të keni guximin ta jetoni. Ushtrimi i muajit: pranoni të mos jeni të pamposhtur ose të gjithëfuqishëm që të mos vuani pas atyre ndjenjave të fajit që do t'ju peshojnë. Korriku është një muaj për t'ju dedikuar bukurisë.

DEMI

Korriku mund të jetë muaji i duhur për të përfunduar një revolucion të vogël dhe shumë personal të heshtur, duke përdorur aftësinë tuaj për të shprehur më mirë çdo gjë dhe për të kryer një projekt, me rezultate të matshme. Mos i lini gjërat përgjysmë dhe mos bëni kompromise që Urani nuk do t'ju lejojë t'i pranoni gjithsesi. Në mes të muajit vendosni të bëni një udhëtim, të largoheni për një kohë nga gjithçka. Ushtrimi i muajit: nëse diçka nuk funksionon, kjo ndodh sepse keni pasur guximin për të sfiduar veten. Prano se (ndonjëherë) gjërat dështojnë dhe kjo është normale.

BINJAKËT

Marsi është pikërisht energjia që ju nevojitet për të filluar korrikun tuaj në një mënyrë vendimtare, për të fshehur të gjitha pavendosmëritë të një Mërkuri që rrezikon t'ju ngadalësojë në mënyrë të panevojshme. Le të largohemi nga pasioni, gjithmonë duke e llogaritur fuqinë e mendimit, në krenarinë e veprimit. Nga data 19 e tutje, do t'ju jepet mundësia që të bëni një takim për gjëra të ëmbla dhe të ndjeshme. Ushtrimi i muajit: stërvisni prirjen tuaj ndaj guximit duke rimodeluar veten në një person që, në imagjinatën tuaj, mishëron vendosmërinë.

GAFORRJA

Ju e filloni muajin tuaj në një mënyrë vërtet të mahnitshme, në sajë të yjeve që kanë vendosur të të duan, për t'ju dhënë një kohë fantastike dhe të paharrueshme. Marsi, në orët e hershme të korrikut, do të ndalojë duke e bërë shenjën tuaj një nga më protagonistet e Zodiakut. Me ndikimin e Hënës së Re, ju do të shenjoni një fillim të ri, një premtim të madh për bukurinë dhe harmoninë tuaj.

LUANI

Ju luani shpesh me planetet, duke lëvizur në ekuilibër të vazhdueshëm midis një Marsi që ju bën më të fortë dhe një Mërkuri që përkundrazi ju bën të keni frikë edhe të flisni. Shkurtimisht, do të jetë një muaj i dedikuar për konkretizim, për fakte që nuk kanë nevojë të shpjegohen apo të trajtohen. Korriku do të përfundojë me shoqërinë e Venusit, një premtim i vërtetë për një verë të paharrueshme.

VIRGJËRESHA

Do të jetë e pamundur të injoroni kontradiktat ose detajet gjatë këtij muaji. Dhe nuk do të keni frikë të ktheheni për qartësi, të kuptoni se sa energji ju i kushtoni për gjëra të rëndësishme dhe sa për atë që vërtetë ju pëlqen. Duke synuar përsosmërinë, natyrisht. Ushtrimi i muajit: për të rritur fuqinë mendore, përpiquni t'i jepni rëndësi ndjenjës së nuhatjes, duke dalluar parfume individuale dhe duke u përqendruar në një në veçanti.

PESHORJA

Nëse Venusi ende nuk ndalet duke ju bërë të ndiheni të rëndësishëm, të jeni një person që ndihet i vëzhguar nga publiku që e çmon, këtu është Marsi që do t'ju japë përsëri qetësinë dhe harmoninë pa të cilën ju nuk mund të bëni. Hyni në një muaj të gjallë dhe stimulues, por nuk do t'ju kërkojë shumë, ndaj do t'ju bëjë ta jetoni me qetësi. Shtyjeni takimin tuaj me logjikë, shijoni momentin. Ushtrimi i muajit: pirja e ujit të ftohtë ju ndihmon të ulni ritmin e zemrës, të ngadalësoni ritmin e jetës dhe të shijoni momentin.

AKREPI

Kjo e Marsit është energjia që ju pëlqen më së shumti, që ju ngjan më shumë, por kjo nuk ju bën gjithmonë të ndiheni rehat. Sepse planeti ju sfidon tani që të jetoni me guxim dhe shpejtësi. Këshilla? Vendoseni më shumë kokën në punë, përpiquni të kuptoni me të vërtetë atë që bëni një moment para se të ndodhë. Ushtrimi i muajit: për të përshpejtuar mirëkuptimin tuaj, kur lexoni nuk fokusoheni në një fjalë të vetme, por mblidhni më shumë fjalë në të njëjtën kohë. Kuptimi do të jetë menjëherë i qartë për ju.

SHIGJETARI

Ka një sekret të vogël midis yjeve që flasin me shenjën tuaj. Dhe kjo ju tregon nëse dëshironi të jetoni një muaj interesant, atëherë gjithmonë do të keni besim vetëm në elementin tuaj, zjarrin, që është pasioni që ju rrethon dhe kjo do t'ju lejojë të merrni atë që dëshironi. Mos dëgjoni një njeri që është shumë i pavendosur dhe i hutuar për t'u dëgjuar. Ushtrimi i muajit: për të rritur aftësinë tuaj për të lëvizur me veten, provoni të bëni gjëra krejtësisht të ndryshme me të dyja duart. I palidhur nga skemat.

BRICJAPI

Nga njëra anë ju, me dyshimet tuaja fluide, me hënat tuaja që do t'ju kërkojnë zgjedhje të sakta dhe të guximshme. Dhe pastaj, në anën tjetër të qiellit, mijëra planete që në verë, do të sfidojnë që të hyni me të vërtetë në sezonin hot. Të vëmendshëm ndaj energjisë së mundshme që bie mes datave 9 dhe 14, ju duhet të tregoni kujdes me gjendjen tuaj. Ushtrimi i muajit: Ushqimi i mirë mund t'ju ndihmojë të mbroni fuqinë tuaj të jetës më shumë sesa mund të besoni. Ushqime të lehta, por ushqyese.

PESHQIT

E bukur ndjenja e të gjeturit gjithmonë një mënyrë argëtuese për të jetuar muajin, verën tuaj. Gëzoni ëmbëlsinë e Venusit, forcën e parezistueshme të një Dielli që do t'i ngrohë mendimet tuaja. Mërkuri që nga data 19 e tutje, do të sjellë pasionin dhe ngjyrën në marrëdhënien tuaj si një çift. Ushtrimi i muajit: në mbrëmje vështirë se do të qëndroni në shtëpi, kështu që ju do të keni kohë për të fjetur edhe gjatë ditës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco