Pas fytyrës engjëllore të shenjës së Gaforres gjendet një anë e errët, e cila mund t’ju shkaktojë shumë probleme

Pas fytyrës engjëllore të shenjës së Gaforres gjendet një anë e errët, e cila mund t’ju shkaktojë shumë probleme

22:08, 25/06/2019

Të lindurit nën shenjën e ujit, përfshirë këtu dhe gaforren sundohen nga emocionet e tyre. Ata janë të ndjeshëm, të dashur dhe familjar. Por si të gjithë dhe gaforret kanë anën e tyre të errët, që më shumë se e errët është dramatike ! Më poshtë do të listojmë të gjitha karakteristikat e shenjës më të komplikuar të zodiakut.

Të ndjeshme, sentimentale, dhe besnike, gaforret do të bënin gjithçka për familjen! Gaforrja ka armik çdokënd që vendos çdo gjë tjetër para familjes ! Njihni ndonjë person që të ketë bërë tatuazh “Family comes firot” (familja vjen e para) ! Epo me shumë mundësi i përket shenjës së gaforres.

Për ta, mbi të gjitha vlen cilësia e marrëdhënies ! Mund të takoheni rrallë me një gaforre, por bisedat me to janë të thella dhe jo sipërfaqësore. Ato do t’ju gjenden pranë kur të keni më të voglin problem. Por të shumtë janë ata që në një lidhje me gaforret ndihen si të “burgosur”! E themi këtë sepse kjo shenjë nuk të lë të marrësh frymë dhe gati gati e mbyt marrëdhënien me gjithë nevojën që ka për vëmendje e kujdes!

Shpesh janë të pasigurt dhe mund të pësojnë luhatje emocionale dhe sipas psikologëve kjo gjendje është ngjitëse.

Ndjesitë negative të partnerit mund t’ju përshkojnë dhe juve dhe ndonëse mund të jeni një njeri racional me këmbë në tokë, sërish mund të bini pre e emocioneve.

Jo rrallë herë gaforret mblidhen në atë guaskën e tyre me pretendimin se nuk duan të lëndohen dhe mbyllen në botën e tyre të padepërtueshme. Ndërtojnë barriera dhe e kanë të vështirë të futen në marrëdhënie të reja.

Megjithatë nuk duhet të harroni që akulli nuk shkrihet duke i kritikuar, pasi këto të fundit vetëm do të përkeqësonin situatën. Pavarësisht të gjithave, zemra e një gaforreje është shumë e brishtë dhe është shenja e vetme e zodiakut që nuk meriton të lëndohet./living

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco