'Game of Thrones' drejt Emmy Awards! Ja nominimet

'Game of Thrones' drejt Emmy Awards! Ja nominimet

21:20, 12/06/2019

Sezoni përmbyllës i “Game of Thrones” është i destinuar mos të kalojë pa shumë bujë. “HBO”-ja synon mbi serialin e saj të madh për të zbarkuar në “Emmy Award”.

Lidhur me skenarin, është vetëm një episod që është propozuar për kandidaturë, “The Iron Throne”, i fundit i sagës fantazi.

Tri episode janë propozuar për kategorinë e regjisë. 8×03 “The Long Night”, 8×04 “The Last of the Starks” dhe sërish 8×06 “The Iron Throne”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco