Moderatorja e Top Channel habit me deklaratën: Shqiptarët më pak të bukur, por kosovarët të bëjnë për të vjellë'!

Moderatorja e Top Channel habit me deklaratën: Shqiptarët më pak të bukur, por kosovarët të bëjnë për të vjellë'!

19:04, 19/05/2019

Ajo është ë njohur në Kosovë, por së fundmi është bërë e njohur edhe në shqipëri. Bëhet fjalë  për Argjira Spanca, blogerja e njohur nga Kosova,  e cila këtë sezon televiziov është bërë pjesë e emisionit "E diell" në rolin e një prej moderatorëve të shumta.

Por Argjira i ka befasuar të gjithë shqiptarët me një deklaratë shokuese të bërë dje në emisionin "Thumb", ku ka qenë e ftuar.

E pyetur nga gazetarja se, nëse i pëlqejnë më shumë djemtë nga Kosova apo nga Shqipëria, moderatorja e re e top Channel është përgjigjur duke lënë të  habitur të gjithë.

“S’po dua të ofendoj më shumë, por mendoj se djemtë më të bukur janë në Prishtinë. Por qesh gjithmonë me shoqet e mia, se në Tiranë kur të ngucin (gjuajnë) përdorin fjalë shumë të ëmbla, në Kosovë dinë me të nguc shumë me fjalë banale, domethënë të vjen për të vjellë, kur të ngucin atje. Këtu është tepër cute dhe ndonjëherë më qeshet, se ngjan shumë ndryshe”, ka deklaruar Argjira Spanca.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Koli19/05/2019 19:40

Mire e ka kjo arabia.....E natyreshme qe nuk i pelqejne shqiptaret sepse nuk jane arabe si ajo.

Shto koment

Denonco