Jonida Maliqi interpreton sot në Eurovizion, ja ku të votoni për këngëtaren shqiptare

Jonida Maliqi interpreton sot në Eurovizion, ja ku të votoni për këngëtaren shqiptare

12:22, 16/05/2019
A+ Aa A-

Siç dihet mbrëmjen e sotme, këngëtarja Jonida Maliqi do të performojë këngën ‘Ktheju Tokës’ në Tel Aviv. Ajo do të këndojë e 14-a në radhë dhe në fund të mbrëmjes do të mësohet se nëse do të kalojë në finale apo jo. Këngëtarja do të këndojë shqip këngën e saj “Ktheju Tokës” me të cilën pret të kualifikohet për në finalen e madhe.

Sipas listës së publikuar, ajo do të jetë e 14-a në radhë. Nga 41 vende që konkurrojnë, vetëm 26 do të arrijnë të shkojnë në finalen e së shtunës që mbahet më 18 maj. Kujtojmë se juria shqiptare përbëhet nga Anxhela Peristeri, Eranda Libohova, Dilan Reka, Julka Gramo dhe Gent Rushi.

“Ktheju Tokës”  u kushtohet të gjithë emigrantëve shqiptarë nëpër botë të cilët mund të japin kontributin e tyre duke votuar numrin #14.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco