FOTO/ Reperi juaj i preferuar shtron për 310 persona iftar

FOTO/ Reperi juaj i preferuar shtron për 310 persona iftar

09:55, 16/05/2019

Capital T është një nga reperet më të njohur të showbizit shqiptar i cili lancon rishtazi hite njëri pas tjetri.

Jo vetëm kaq po reperi është bërë i njohur dhe për aktivitet bamirësie që zhvillon herë pas here, siç ishte dhe rasti që gëzoi 5 familje duke ju dhuruar çelsat e shtëpive dhe shumë të tjerë të ngjashëm.

Së fundmi, ai ka bërë një gjest shumë bujar nga ana e tij, duke ju shtruar iftar 310 jetimve që strehohen në shoqatën “Jetimët e Ballkanit”.

Këtë gjest mbresëlënës të reperit e ka konfiguruar hoxhë Halil Kastrati, i cili ka publikuar disa foto ku shihet reperi i ulur në tryezë bashkë me fëmijët e jetimores.

Halil Kastrati shkruan:

“Me Trim Ademin, Capital T. Trimi sot e dhuroi iftarin për 310 persona në kuzhinën tonë si dhe ishte bashkë me ne në iftar. Zoti e shpërbleftë”.

ImageImage

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco