Aktori ynë i preferuar turk dënohet me 10 muaj burg

Aktori ynë i preferuar turk dënohet me 10 muaj burg

08:20, 16/05/2019

Aktorët e njohur turk, Ça?atay Ulusoy e Gizem Karaca si dhe këngëtari Cenk Eren janë dënuar nga një gjykatë në Stamboll me nga 10 muaj burg për përdorim të lëndëve narkotike.

Një gjyq procesi i të cilit vijonte prej 6 vitesh, por mesa duket gjykata e ka marrë verdiktin e saj raporton “TV Klan”. Në këtë proces ndodheshin 32 të arrestuar, të cilët u kapën në vrullin e operacionit anti drogë në Stamboll gjatë vitit 2013.

Ça?atay Ulusoy është mjaft i njohur për publikun shqiptar në rolin e “Sarpit” në serialin “I Infiltruari, ndërsa aktorja dhe modelja Gizem Karaca, ka luajtur shumë seriale, mes të cilëve edhe “Dashuri Pa fund”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco