FOTO/ Moby rrëfen kujtimet e tij, nga shthurjet e një ylli rroku deri tek 'vetpastrimi'

FOTO/ Moby rrëfen kujtimet e tij, nga shthurjet e një ylli rroku deri tek 'vetpastrimi'

14:49, 01/05/2019

Për një dekadë pas publikimit të albumit të tij Play që u bë hit, Moby bëri jetën e një ylli rroku. Play është albumi i pestë i artistit amerikan të muzikës elektronike, Moby.

Ndërsa shitjet rekord arritën shifrën 10 milionë, DJ – me emrin e vërtetë Richard Melville Hall – brodhi pa ndërprerje, fjeti më kë mundi dhe futi në dietë, kokainë, ekstazi, vikodinë dhe Xanax. Në 2008, ai ishte i konsumuar, vuante atake paniku dhe përpiqej të vriste veten. Por, ai u tërhoq nga ajo jetë,  u kurua për varësitë nga veset që mori dhe prej atëherë është i pastër.

Sot 53 vjeç, Moby e tregon gjithçka në kujtimet e tij të reja, “Then It Fell Apart” . Sipas viteve.

VITI 1999

“Natalie Portman është këtu” “Ajo është në prapaskenë”.

Isha nervoz, kështu që fola pak. “Ne po shkojmë në nju Jork për pak ditë”, thashë, “për Video Music Award”.

“Edhe unë do të jem në Nju Jork. Mund të takohemi?”

Unë isha një pijanec i keq dhe Natalie Portman ishte një ylli i madh filmi. Por ajo ishte aty në dhomën time të veshjes, duke flirtuar me mua.

Një javë më vonë unë isha në Nju Jork në Qëndrën Linkoln duke luajtur muzikë në MTV Video Music Award. Pas shfaqjes, u shfaq Natalia.

“Unë po luaj në një shfaqje të natës vonë për Donatella Versace. Do që të vish?”

“OK”, i thashë, me besim dhe më mori me vete. Unë isha 33 vjeç vjeç dhe ajo ishte 20, por kjo ishte bota e saj. Unë isha më rehat në baret e zhytjes, në klubet e striptizës dhe restorantet e veganëve, por nuk dija asgjë për shfaqjet, çmimet dhe tapetet e kuq.

“Natalie dhe Moby janë këtu”! Paparacët e dinin emrin tim. Unë doja t’i përpija dritat, por Natalie më çoi në hotel. Unë pashë Joe Perry dhe Steven Tyler nga Aerosmith. Perry më kontaktoi me sy: "Ti je me Natalie Portman?”

“Mendoj se po”, thashë unë.

“Ajo është shumë “hot’”, tha ai dhe doli jashtë."

Në kujtimet e tij Moby tregon dhe momentin kur i publikuan fotot me femrat e zhveshura, femrave që ai kurrë nuk u thoshte jo, të një jete tjetër e të lënë pas./SYRI.NET

ImageImageImageImageImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco