Aktori i njohur Neritan Liçaj  flet hapur: Jam i lumtur me varfërinë time

Aktori i njohur Neritan Liçaj flet hapur: Jam i lumtur me varfërinë time

14:01, 20/04/2019

I ftuar së fundmi në emisionin “Late Night Shoë”, ishte aktorii njohur Neritan Liçaj.

 Aktori ndër të tjera  tha se nuk është në kërkim të lekut dhe është i lumtur me varfërinë e tij.

AI tregoi se si çdo shqiptar e ka provuar dhe emigracionin, por ndihej i huaj në Itali.

Neritan Liçaj: “Isha emigrant në Itali dhe kam punuar e jetuar shumë mirë. Erdha se u ndjeva i huaj, ndihesha i huaj. Të zgjedhurit e vendit ku jeton është e drejta jote. Vetëm një gjë nuk mund të zgjedhë njeriu, nënën dhe babën.

Të tjerat zgjedhësh, edhe fenë, edhe vendin ku do të jetosh është e drejta jote. Dikush ka preferuar të jetoj jashtë por unë kam preferuar të jetoj këtu. Vendosa që gjithë energjitë e mia modeste t’i investoj këtu.

Gjërat nuk i mas me jam mirë, nuk jam mirë. Jam i lumtur me varfërinë time. Nuk pretendoj të bëhem miliarder, nuk e kam problem. Me këtë thjeshtësinë time jam shumë i lumtur unë dhe bashkëshortja ime. Por preferoj të jetoj në vendin tim, që përpëlitet, gjakoset, theret grihet me veten e vet por jetohet sesa në Zvicër ku nuk zihet as kosi.”

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Krist20/04/2019 16:11

Neritan,ata qe duan dhe preferojne kosin,ja bejne dermanin.Kos kane zene edhe ne hene.Admiroj thjeshtesine tende,por mos e ngaterro me lumturine,qe te sillka varferia jote.Kete shprehje,mund ta kesh gjetur neper skenaret qe ke lexuar,por jo ne jeten reale.

Shto koment

Denonco