1 miliardë euro për ‘Notre Dame’, godet Albi Nako! Bën atë, që nuk e priste askush...!

1 miliardë euro për ‘Notre Dame’, godet Albi Nako! Bën atë, që nuk e priste askush...!

16:46, 18/04/2019

Katedralja ‘Notre Dame’ në Paris, e cila u përpi nga flakët mbrëmjen e së hënës, do të rindërtohet falë një shume të madhe prej miliona eurosh që u mblodh brenda 24 orëve.

E teksa ndihmat financiare të njerëzve të pasur dhe shteteve të ndryshme u duartrokitën, në mesin e personave kishte dhe nga ata që e kundërshtuan këtë vendim.

Në grupin e këtyre të fundit bën pjesë edhe koreografi Albi Nako. Në një postim të publikuar në “Insta Story”, Nako e ka cilësuar mbledhjen e parave për monumentin gotik 850-vjeçar si një veprim paradoksal, ndërkohë që mijëra persona vuajnë nga uria nëpër botë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Albi20/04/2019 21:12

Shume e vertete! Budalliqet nuk kane kufi dhe njerzit i dergojne parat atje ku ka. Kur shef ata femijet qe vuajne per buk e nje pik uje them me vete te dhj... mu ne notre dame

Edgar19/04/2019 07:19

Tamam. Notre Dame eshte nje vlere e madhe per francezet por rezervat e Frances mund te perballojne restaurimin. Nderkohe miliona ne mbare boten nuk kane ushqim te hane.

lushingabarbullushi18/04/2019 20:41

Pse nuk i jep Macroni tokat pertheth Katedrales te Parisit, ndonje ndertuesi si Fusha, te ndertoje 6 kulla 40 kateshe me kusht qe te rindertoje Katedralen? Pse nuk merr pervoje nga Rama dhe Veliaj? PPP ????

Shto koment

Denonco