Albumi i shqiptares Elina Duni, më i miri ndërkombëtar

Albumi i shqiptares Elina Duni, më i miri ndërkombëtar

21:39, 28/03/2019

Albumi i këngëtares shqiptare Elina Duni është vlerësuar nga ceremonia e çmimeve të muzikës jazz, si më i miri ndërkombëtar në vitin 2019. Elina është vlerësuar në “Klara Awards”, e cila është mbajtur këtë vit në Belgjikë, për zërin e veçantë dhe muzikën pa kufij që ka bërë bashkë në një album të vetëm.

“Partir” përmban përveç krijimeve të reja muzikore edhe melodi shqiptare si “Baresha”, një këngë tradicionale nga Maqedonia me titullin “Vajsi kënga”, si dhe një këngë të vjetër kosovare, “Vishnja”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco