Pas vdekjes së Karl Lagerfeld, macja e tij lançon linjën e re

Pas vdekjes së Karl Lagerfeld, macja e tij lançon linjën e re

18:40, 28/03/2019

Ikona e modës Karl Lagerfeld u nda nga jeta pak javë më parë. Trashëgimtarja e vetme e pasurisë së tij marramendëse ishte pikërisht macja e tij Choupette.

Karl Lagerfeld ndërroi jetë pak kohë më parë dhe la pas “mbretërinë” e tij të modës, e gjithashtu një pasuri të konsiderueshme. Por macja e tij, pasardhësja e vetme duket se e ka marrë situatën në kontroll.

Choupette ka lajmëruar nismën e saj të radhës: lancimin e një koleksioni “RIP Daddy”, në kujtim të Lagerfeld. Të ardhurat do të shkojnë pjesërisht për bamirësi. Pas lajmërimit me një njoftim ekskluziv për ata që e mbështetën, ajo e ka ndarë dhe në rrjetet e saj sociale.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco