Sa truproje kanë të famshmit e Hollyvudit dhe sa harxhojnë për sigurinë e tyre?

Sa truproje kanë të famshmit e Hollyvudit dhe sa harxhojnë për sigurinë e tyre?

21:07, 20/03/2019

Ne shpesh kemi përshtypjen se jeta e të famshmëve është e përsosur, por në fakt, ata gjithashtu kanë probleme serioze.

Njerëzit e famshëm rrallë mund ta përballojnë një ditë të vetme dhe thuajse gjithmonë janë të shoqëruar nga truprojat.

Dhe ndërsa disa të famshëm kanë nevojë vetëm për një truproje, ka të tjerë që duan të jenë të rrethuar nga një ekip i tyre. Ndonjëherë ata shkojnë shumë larg kur është fjala për sigurinë e tyre.

Bright Side dëshiron t’ju njoftojë se e keni punën keq nëse kërkoni autografe nga ndonjë prej këtyre famshmëve.

Image

1. Beyonce dhe Jay-Z

Ky çift i famshëm i martuar është sulmuar nga fansat e tyre shumë herë. Gjatë turit të tyre veror, një tifoz i dehur u ngjit në skenë dhe shumë i frikësoi të famshmit, por për fat të mirë, truprojat e tyre arritën ta kapnin shpejt njeriun. Pas këtij incidenti, masat e tyre të sigurisë u shtrënguan.

Çifti u rrethua me 500 truproja. Ata u ngarkuan për mbrojtjen e Beyonces, Jay-Z dhe vajzës së tyre 24/7, dhe rreth 300 njerëz ishin në turmë gjatë shfaqjeve të tyre duke parandaluar aksidente të rrezikshme. Dhe rreth 50 njerëz zakonisht e shohin skenën. Në jetën e tyre të rregullt, ata janë të mbrojtur nga tri truproje, duke përfshirë Julius DeBoer, i cili është një nga truprojet më të famshëm në botë.

Image

2. Tom Cruise

“Tom Cruise” është një nga njerëzit më të kërkuar në Google. Për shkak se ai e di se sa popullor është, aktori i Hollywoodit e rrethon veten me truprojat më të mirë. Për shembull, Tom Cruise, gruaja e tij dhe vajza e tij u mbrojtën nga karizmatiku Sean Ringgold, i cili më vonë u bë aktor.

Një tjetër nga truprojat e tij të njohur është Mark “Billy” Billingham. Ai është një ish-snajperist dhe oficer i SWAT, dhe ai mbron aktorin së bashku me ekipin e tij.

Image

3. Angelina Jolie

Nëna e famshme e gjashtë ka tri truproja. Për një kohë të gjatë, fëmijët u mbrojtën nga Mark “Billy” Billingham i cili më vonë u bë truproja i Tom Cruise. Pas shumë viteve të gjata të punës me aktoren dhe fëmijët e saj, ai dhe Jolie u bënë aq të afërt sa edhe ai u bë besimtari i saj. Ai e mbështeti Jolien shumë gjatë divorcit të saj me Brad Pittin. Kostoja e sigurisë së Joliet është më shumë se dy milionë dollarë në vit.

Image

4. Rihanna

Gjatë ngjarjeve zyrtare, Rihanna gjithmonë ka pesë truproje që mbajnë kostume elegante. Në ditët e rregullta, ajo preferon të ketë dy roje me të. Është e bërë e ditur se ajo ka një marrëdhënie joformale dhe miqësore me truprojat e saj. Ndonjëherë, ata e mbajnë në kurriz kur ajo është e lodhur ose kur bie borë. Dhe ata gjithashtu e vënë atë në shpinë gjatë koncerteve.

Image

5. Kendrick Lamar

Reperi i famshëm shfaqet rrallë në revista dhe zakonisht përpiqet të mos shikohet në publik. Por në disa foto që mund të gjeni në internet, do të shihni këngëtarin me tre burra të mëdhenj që e mbrojnë atë. Verën e kaluar, gjatë një shëtitjeje në Australi, paparacët kapën një fotografi të Lamarit të rrethuar nga truprojat e tij. Tani e dimë se nuk ka asgjë për t’u frikësuar kur ka një truproje të tillë pranë tij.

Image

6. Lady Gaga

Lady Gaga ka miliona fansa, dhe disa prej tyre janë me të vërtetë të obsesionuar me të. Pra, kur këngëtarja shfaqet në ndonjë vend publik, ajo gjithmonë rrethohet nga katër burra të gjatë me kostume të zeza.

Ata shpesh i ndalojnë tifozët që nxitojnë drejt të famshmes që përpiqen të marrin autograf. Megjithatë, përveçse duke qenë efektiv, këngëtarja gjithashtu vlerëson imazhin e truprojeve të saj. Pete van der Veen është një nga truprojat e saj të mëparshëm që ka punuar me të për shumë vite. Ai është një aparat gjimnastikor dhe në vitin 2005, ai fitoi një konkurs bukurie.

Image

7. David dhe Victoria Beckham

Ky çift i famshëm i martuar është shumë popullor, prandaj gjithmonë duhet të jenë të rrethuar nga truproja. Për të marrë fëmijët e tij nga shkolla, Davidi udhëton me një Rolls-Royce anti-plumb si dhe me dy makina të mbushura me roje. Lojtari i futbollit vetë tha se ai ëndërron të ecë nëpër rrugë me familjen e tij, pa njerëz të tjerë përreth, por ai e kupton se siguria e familjes së tij vjen në rend të parë.

Image

8. Britney Spears

Këngëtarja e famshme Britney Spears ruhet nga truprojet e saj 24/7. Në vitin 2014, Spears ishte aq e frikësuar sa ajo mori truproje edhe për ish-të dashurin e saj. Ajo gjithashtu punësoi dy persona të tjerë për të qenë roje çdo ditë për të.

Spears ështëe njohur për një sjellje të vështirë, kështu që shumë njerëz që kanë punuar për të janë ankuar se sa e vështirë është që ata duhet të merren me vendimet e saj të çuditshme dhe të ndihmojnë në zgjidhjen e të gjitha problemeve të saj.

Image

9. Jennifer Aniston

Jennifer është gjithmonë e rrethuar nga siguria. Kur ajo shkon në pazar, ajo gjithmonë shoqërohet nga truproja i saj, i cili kurrë nuk i heq sytë nga ajo. Kur ajo është jashtë, ajo gjithmonë ka tri truproja meshkuj, të cilët e mbrojnë atë nga fotografët dhe tifozët e bezdisshëm.

Image

10. Drake

Organet e shumta të sigurisë së muzikantit të famshëm kanë një reputacion të diskutueshëm. Ata janë të gatshëm të bëjnë gjithçka kur është fjala për sigurinë e reperit. Ata madje luftojnë me tifozët dhe fotografët. Dhe që nga dhjetori e vitit 2018, Drake ka forcuar sigurinë për shkak të një konflikti me Kanye West që jeton aty pranë. Përveç kësaj, ekipi i sigurisë vendosi një veturë të madhe anti-plumbash pranë portës së tij.

Image

11. Kim Kardashian dhe Kanye West

Pas një grabitje, çifti i famshëm e ka shtrënguar sigurinë e tyre. Tani, Kim ecën dhe udhëton së bashku me tri truprojat e saj. Kanye West, i cili shkonte vetëm ose vetëm me një truproje, tani është i rrethuar nga njerëz të mëdhenj. Tani, ata udhëtojnë në një veturë kundër plumbave dhe siguria e tyre kushton rreth 1.5 milion dollarë në vit. /Telegrafi

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco