Pas sulmit në Zelandën e Re, këngëtari shqiptar: Sapo e pashë videon, jam i shokuar!

Pas sulmit në Zelandën e Re, këngëtari shqiptar: Sapo e pashë videon, jam i shokuar!

16:58, 15/03/2019

Sulmi terrorist në Zelandën e Re ka tronditur botën. Si pasojë e një sulmi terrorist në dy xhami në Zelandë të Re, kanë mbetur të vdekur 49 persona dhe shumë të tjerë të lënduar.

Pas këtij sulmi të tmerrshëm, reagime kanë ardhur nga e gjithë bota.

Këngëtari shqiptar, Ardian Bujupi përmes një postimi në InstaStory ka thënë, se ndjehet i shokuar, pasi ka parë videon nga sulmi në Zelandë.

“Një minut heshtje për viktimat në Zelandën e Re, sapo e pash videon dhe jam i shokuar!!”, ka shkruar ai.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment