Grimierja e njohur shqiptare i komentoi vajzës së Arkanit, reagojnë ashpër fytyrat publike

Grimierja e njohur shqiptare i komentoi vajzës së Arkanit, reagojnë ashpër fytyrat publike

22:07, 14/03/2019

Grimerja qĂ« Ă«shtĂ« e njohur shqiptare nga Kosova, Sellma Kosumoviq, ka lĂ«nĂ« njĂ« koment te njĂ« fotografi e vajzĂ«s së kriminelit serb, i njohur si ‘Arkani’, i cili njihet edhe si ‘Kasapi i Ballkanit’ pĂ«r shkak tĂ« krimeve tĂ« rĂ«nda qĂ« ka kryer.

“Lepotica” apo nĂ« gjuhĂ«n shqipe “bukuroshe”, janĂ« fjalĂ«t qĂ« Sellma i la te fotoja e vajzĂ«s sĂ« personit nĂ« fjalĂ«, shkruan Syri Kosova.

Ky koment, ka bërë që të nxitet reagimi i disa fytyrave publike.

Skenaristja GetoarbĂ« Mulliqi-Bobaj, ka hedhur nĂ« Facebook komentin e SellmĂ«s, duke e kritikuar se si mund t’i komentojĂ« vajzĂ«s sĂ« njĂ« armiku tĂ« madh tĂ« shqiptarĂ«ve dhe boshnjakĂ«ve.

Një reagim të tillë kritikues e ka bërë edhe gazetari Besat Galica, duke e ilusturar këtë fakt, me një shembull mes një koreani dhe japonezi!

Më poshtë i keni dhe reagimet e tyre.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment