FOTO/  Fustan- kostumin më epik në tapetin e kuq e mbajti veshur ky aktor

FOTO/ Fustan- kostumin më epik në tapetin e kuq e mbajti veshur ky aktor

10:46, 25/02/2019

Mbrëmjen e djeshme u mbajt ndarja e çmimeve ‘Oscar’ dhe sipas traditës të gjithë yjet parakaluarn  në tapetin e kuq.

Veshja e yjeve këtë vit në ndarjen e çmimeve ishte pothuajse më e bukura ndër vite.

Të gjithë shkëlqyen por ai që tërhoqi më shumë vëmëndejn ishte aktori Billy Porter.

Aktori mbante të vëshur një kostum të dizenjuar nga stilisti Christian Siriano dhe ishte epik.

Kostumi ishte i përbërë nga kadife e shkëlqyer ku në pjesën e siperme ishte në formën e xhaketës ndërsa poshtë ishte e fryrë si një fustan balloje.

Gjatë parakalimit të aktorit Christian Siriano(stiluesi i kostumit) shkruajti në llogarine e tij në Instagram: ‘Digje’ tapetin e kuq’.  

Kostumi i aktorit mori shumë kritika por kishte dhe nga ata që u mahniten nga pamja e tij.

Image

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco