25 Shkurt - 3 Mars/ Çdo të ndodhë me shenjën tuaj, dashurinë, punën dhe paratë?!

25 Shkurt - 3 Mars/ Çdo të ndodhë me shenjën tuaj, dashurinë, punën dhe paratë?!

19:04, 24/02/2019

Dashi

21 Mars - 19 Prill

Dashuria: Java do të jetë e mbushur me shqetësime në nivelin sentimental, dhe kjo lehtë mund të nxisë pasiguri në lidhje me partnerin/en, që do të bëhet edhe më e fortë gjatë fundjavës. Sqaroni çështjet e dashurisë, nëse dëshironi të kaloni disa ditë të qeta! Edhe beqarët duhet të jenë të kujdesshëm që të mos krijojnë iluzione të rreme! Puna: Çdo gjë do të funksionojë në mënyrë të drejtë në mënyrë të butë në nivelin e punës, por me kolegët, mund të keni disa grindje. Ndikimet e javës do të jenë të përziera dhe shumë prej jush mund të kenë majat e nervozizmit të hënën dhe të mërkurën. Mundohuni të mbani veten të qartë, veçanërisht tani që është një kohë e mirë për punë.

Demi

20 Prill - 20 Maj

Dashuria: fillimi i javës do të bëjë që ju të jeni disi indiferent për çështje të dashurisë, dhe kjo mund të krijojë mosmarrëveshje me partnerin/en tuaj. Për fat të mirë kjo do të jetë vetëm një hap i shkurtër, e cila nuk do të ndodhë gjatë fundjavës, në fakt, të shtunën dhe të dielën do të jetë në krye. Takime të shkëlqyera për ata që janë vetëm, parashikohen takime të reja. Puna: Java fillon e vakët për punën, por do të fillojë ndryshojë entuziazmi nga e mërkura. Shumë mirë fundjava, gëzoni një pushim të merituar, edhe pse në mendjen tuaj tashmë ka projekte të tjera.

Binjakët

21 Maj - 20 Qershor

Dashuria: Një javë e dobishme për ata që kanë lindur nën shenjën e Binjakëve, nga pikëpamja sentimentale ju nuk do të humbisni asgjë dhe nëse jeni çift apo vetëm ju do të ndiheni të kënaqur, të çmuar dhe të kuptuar. Kjo do të thotë se ju jeni të kënaqur me veten dhe se keni rizbuluar ekuilibrin tuaj të brendshëm. Mbajeni atë deri sa të mundeni. Puna: Do të keni më shumë durim me ata rreth jush, mund të jetë e nevojshme të përballoni më mirë një javë që gjithçka do të jetë pozitive në fushën e punës. Natyrisht, mund të jetë më mirë nëse punoni shumë për të rritur fitimet tuaja.

Gaforrja

21 Qershor - 22 Korrik

Dashuria: Pak risi në dashuri këtë javë, por jo sepse ato nuk janë të mira, është se gjithçka shkon në heshtje. Ndoshta beqarët mund të jenë pak nervoz, por për çiftet do të ketë marrëveshje të shkëlqyera dhe emocione të vogla të përditshme që do të shërbejnë për të forcuar dashurinë. Fundjavë zbutëse, disa udhëtime në sytë tuaj apo një udhëtim jashtë qytetit do të inkurajojnë relaksim. Puna: këtë javë shumë Gaforre do të gjejnë veten të mbyllin negociata të rëndësishme, të bëjnë investime fitimprurëse, të takohen me njerëz me ndikim. Edhe nëse diçka mund të të shpëtojë, sigurisht që nuk do të jenë gjërat e rëndësishme, dhe kjo është ajo që ka rëndësi që të mos mbetet prapa!

Luani

23 Korrik - 22 Gusht

Dashuria: Disa disponime të këqija apo ndikime negative do të bëjnë që ju të jeni apatik ose nervoz në fillim të javës. Gjendja e luhatshme do të vërë mbi ju një tension të çuditshëm që ju do të përpiqeni ta dominoni. Sigurisht, nuk po kaloni momente të mrekullueshme në dashuri, por nga ana tjetër puna po lulëzon. Puna: Puna këtë javë do të jetë më e mirë se dashuria dhe për shumë nga shenjat do të jetë një periudhë e pritjeve të mëdha. Mbi të gjitha ata që kanë investuar dhe janë përfshirë, janë duke pritur për rezultatet, të cilat fatmirësisht nuk do të mungojnë. Ju vetëm duhet të jeni pak më të kujdesshëm, por vetëm për kujdes, për pjesën tjetër veproni.

Virgjëresha

23 Gusht - 22 Shtator

Dashuria: Java plot me pasion për Virgjëreshën, madje edhe ata që kanë qenë në çift për disa kohë do të kenë hapa të papritur, në mënyrë që të habisin partnerin/en. Në përgjithësi është e vështirë të shikosh veten jashtë kontrollit, por kjo do të thotë se do të përjetoni ndjenja të vërteta. Beqarët do të kërkojnë aventura dhe kush e di se në vend të kësaj ata nuk gjejnë dashurinë! Puna: Më mirë të vazhdoni me kujdes këtë javë, në vendin e punës mund të keni disa pengesa dhe projektet që dëshironi të ndiqni mund të ndalen. Megjithatë, gjithçka mund të ndryshojë të premten, kur planetet me ndikimet e tyre të favorshme ju ftojnë për të marrë kontrollin e situatës.

Peshorja

23 Shtator - 22 Tetor

Dashuria: këtë javë ju do të harroni çdo fërkim me partnerin/en tuaj dhe do të jeni gati të pajtoheni me veten për të përjetuar momente me intensitet të lartë. Kuptimi dhe pjesëmarrja do të shkojnë së bashku dhe mund të lindin projekte të reja të partneritetit. Periudha e shkëlqyer edhe për ata që nuk duan të dinë se kanë lidhje. Puna: Do të jetë një javë plot me suksese të biznesit, do të citohet shumë nga eprorët dhe gjithashtu mund të luani role të tjera edhe më të rëndësishme. Marrëdhënie të shkëlqyera me kolegët, madje edhe në një vend të ri ju do të jeni në gjendje të krijoni një klimë harmonike. Kushtojini vetes pasionet tuaja.

Akrepi

23 Tetor - 21 Nëntor

Dashuria: Në dashuri do të ketë një surprizë të mirë nga partneri/ja. Dikush që beson në ju është shumë i rëndësishëm dhe do t’ju bëjë të ndiheni më të sigurtë, por gjithashtu duhet të ecni vetëm disa herë. E mërkura do të jetë një ditë e madhe dhe madje edhe ata që janë vetëm mund të shpresojnë për të gjetur atë marrëveshje që përfshin mendjen dhe zemrën. Puna: Fillimi i javës për t’u kushtuar çështjeve të rëndësishme të punës. Pranoni këshillën e një eksperti.

Shigjetari

22 Nëntor - 21 Dhjetor

Dashuria: Ndikimet pozitive këtë javë do të përqendrohen më shumë në nivelin erotik dhe sentimental. Mos humbisni më shumë raste unike dhe të rralla, sidomos të enjten, e cila do t’i kushtohet tërësisht romancës. Beqarët do të jenë interesantë dhe madje do të tërheqin mjaft sy nga vetja. Puna: edhe nëse punoni shumë, këtë javë nuk mund të merrni rezultatet që dëshironi. Megjithatë, nuk do të mbani duart dhe kokëfortësia juaj do t’ju bëjë të kërkoni zgjidhje për të dalë nga tuneli. Dhe ju do të keni sukses në qëllimin tuaj, fati do të jetë në anën tuaj!

Bricjapi

22 Dhjetor - 19 Janar

Dashuria: Ndjenjat në krye kësaj jave, Bricjapi do të ketë shumë gjëra për të diskutuar nëse ata janë në çift, dhe ata që janë vetëm do të kenë më shumë diskutime me një ish. Mbingarkesa mund të komplikojë gjërat, prandaj shikoni mirë para se të veproni! Punë: Përcaktimi që karakterizon Bricjapët do të jenë më pak të fortë këtë javë, në sajë të projekteve që nuk janë mjaft të mira për të garantuar suksesin. Ju do të duhet të përpiqeni të gjeni se cilat janë projektet e duhura për t’u bastosur dhe pastaj t’i shfrytëzoni energjitë tuaja në maksimum.

Ujori

20 Janar - 18 Shkurt

Dashuria: Do të ketë më pak harmoni në familje dhe në çifte këtë javë, por në përgjithësi do të funksionojë pa probleme. Një grindje apo keqkuptim mund të ndodhë të mërkurën, por do të jenë gjëra të një rëndësie të vogël. Të motivuar mirë nga interesi për një person, beqarët do të ecin përpara. Puna: mos u frikësoni nga ndonjë koleg në detyrë që thjesht dëshiron të bëjë shaka të këqija. Java do të hapet me disa tensione në punë, por ata prej jush që janë të qetë dhe nuk kanë asgjë për t’u fshehur do të luajnë letrat zbuluar. Talentet nuk mund të fshihen dhe ti i ke ato.

Peshqit

19 Shkurt - 20 Mars

Dashuria: Nostalgjia e një të dashuri/e ose diçka që keni përjetuar mund t’ju shoqërojë gjatë fillimit të javës. Sigurohuni që kjo ndjenjë nuk ju ndalon dhe nuk krijon ndonjë mosmarrëveshje me të dashurin/ën tuaj. Mendoni se në vend të dashurisë të shihni gjithçka me optimizëm. Edhe beqarët do të duhet të përpiqen dhe të shohin gjëra pozitive. Puna: Me Mërkurin të favorshëm këtë javë, situatat do të kthehen në anën tuaj dhe madje edhe kur duket se jeni gabim do të përfundoni duke qenë të drejtë. Jepni dëshmi të karakterit dhe do të jeni në gjendje të kërkoni veten kur nevojitet, pa u zemëruar.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco