FOTO/ Nga prezantimi në TV tek fotot me bikini, ja kush është Zv.Ministrja e re e Arsimit….

FOTO/ Nga prezantimi në TV tek fotot me bikini, ja kush është Zv.Ministrja e re e Arsimit….

14:02, 13/02/2019

Zëvendësministrja e re e Arsimit, Lorena Haxhiu është një emër i njohur për publikun shqiptar.

Ajo është një imazh i ekranit, pasi në disa media ka qenë prezantuese e programeve për të rinj, po ashtu dhe emisioneve të pasditeve. Lorena Haxhiun e keni parë në emisionet e mëngjesit me programe si “Agon” në “Albanian Screen” e “Dita Ime” në “Vizion Plus”.

Lorena Haxhiu është votuar sot nga Këshilli i Ministrave për të zënë vendin vakant që la Besa Shahini si zv.ministre, ndërkohë që ajo zuri vendin e Lindita Nikollës.
Ndërkohë që ish-prezantuesja e emisioneve, ka qenë aktualisht në postin e Drejtoreshës së Përgjithshme të Shërbimit Rinor.
Në faqen online të këtij shërimi nuk gjendet CV e Haxhiut, por sipas profilit të saj në Facebook, ajo ka mbaruar studimet në fakultetin e Ekonomisë në Tiranës dhe është vetëm 28-vjeçe.

Ndërkohë që prej vitit 2017 është drejtoreshë e Shërbimit Rinor, drejtori në varësi të Ministrisë së Arsimit.

Lorena Haxhiu ka qenë dhe personazh i shoëbizit shqiptar, ku në shumë portale apo media nuk ka nguruar të publikojë dhe fotot me bikini, apo të fotografohet nga paparacët në plazhet e ndryshme të Shqipërisë.

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

edivete13/02/2019 19:40

se kuptoj i zgjedhin nga bukuria apo nga formimi prefesional

Amerikani13/02/2019 15:42

A do e vije ndonjehere dita kur drejtimit te Shqiperise ti fshhen nga faqja e dheut mbemrat Hoxha, Shehu, Prifti, Haxhi,Kdrallari, Selimllari, Mullari, Ramllari, Haxhiu, Islami. qe e kane ndryre rracen tone?

Populli13/02/2019 15:04

Kur u bë dhe kjo, që s'lidhte dot dy fjalë....

Shto koment