Dua Lipa merr edhe çmimin e dytë “Grammy”

Dua Lipa merr edhe çmimin e dytë “Grammy”

08:33, 11/02/2019

Këngëtarja me famë botërore me origjinë nga Kosova, Dua Lipa, ka fituar edhe çmimin e dytë prestigjioz “Grammy” në kategorinë Artisti i ri më i mirë.

Ky është çmimi i dytë “Grammy” në karrierën e këngëtares 23-vjeçare.

“Jam artiste me dy çmime Grammy!!! Jam shumë e përulur dhe mirënjohëse në këtë moment. I dërgoj shumë dashuri fansave të mi, familjes sime, ekipit tim, të gjithë artistëve të mahnitshëm me të cilët kam punuar dhe bashkëpunuar. Një ëndërr e vërtetë është realizuar! Faleminderit!!”, ka shkruar Lipa në Instagram. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco