FOTO/ E mbani mend Gaviotën? Lajm i keq për Zonjën Parë të Meksikës

FOTO/ E mbani mend Gaviotën? Lajm i keq për Zonjën Parë të Meksikës

11:47, 09/02/2019

Ish-zonja e parë e Meksikës Angelica Rivera njoftoi të dielën se po e divorcon burrin e saj, Enrique Pena Nieto, dy muaj pas përfundimit të mandatit të tij presidencial, i cili u përfshi nga skandalet.

Rivera është një aktore e mëparshme telenovelash dhe kritikët kanë akuzuar gjatë se martesa e çiftit ishte një strategji marketingu për të ndezur imazhin e Pena Nieto për fushatën e tij presidenciale të vitit 2012.

Më parë këtë javë, revista Hola raportoi se çifti ishte ndarë në dhjetor; Afati gjashtë-vjeçar i Pena Nieto përfundoi më 1 dhjetor.

Në një mesazh të shkurtër të botuar në mediat sociale, Rivera tha se se gjithmonë i kishte dhënë gjithçka martesës dhe ndiente shumë keqardhje ‘për këtë situatë shumë të dhimbshme’.

 ‘Sot të gjitha energjitë, forca dhe dashuria ime janë të fokusuara në vazhdimin e të qenit një nënë e mirë, në rikuperimin e jetës sime dhe karrierës sime profesionale’, tha Rivera.

Në vitin 2014, shumë meksikanë u zemëruan kur u njoftua se Rivera jetonte në një shtëpi multimilionëshe të regjistruar në një ndërtues që kishte marrë kontrata publike.

Ajo tha në atë kohë se kishte blerë rezidencë legjitime me të ardhurat nga karriera e saj aktive, por se ajo ishte duke shitur aksionet e saj në pronë.

Rivera dhe Pena Nieto, paraqitjen e fundit zyrtare së bashku e kishin më 15 shtator për festimet e Ditës së Pavarësisë së Meksikës. Ata u dukën gjithashtu në janar në funeralin e një udhëheqësi të shquar të Partisë së tij Revolucionare Institucionale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco